[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2024   Meniny má Urban      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bratislavskí biskupi sa v bazilike v Šaštíne stretli s kaplánmi a diakonmi
P:3, 20. 02. 2024 12:59, DOMFoto: Archív Bratislavskej arcidiecézy


Bratislava 20. februára (TK KBS) Bratislavskí biskupi sa v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne stretli s kaplámi a diakonmi. Ako povedal bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, zmyslom takýchto stretnutí je navzájom poznať, čo kto prežíva a ako uskutočňuje kňazské povolanie.

„Pre mladších i starších kňazov je to výmena svedectva o žití kňazstva. Zo vzájomných skúseností si môžeme poradiť, povzbudiť sa, alebo v niektorých prípadoch len zdieľať ťarchu vecí, ktoré nevieme vyriešiť, ale musíme kráčať dopredu, keď nasledujeme Krista,“ uviedol Mons. Zvolenský.

Pre osobný i duchovný život skalického farského vikára Filipa Majdána sú takéto stretnutia obohacujúce. „Je dobré počuť, že niekto prežíva to isté, čo ja. Bolo pre mňa dôležité stretnúť kňazov, ktorí sa navzájom zdieľali s tým, čo žijú a navzájom sa počúvajú,“ povedal.

Malacký farský vikár ocenil Tomáš Jendruch, že sa kňazi mohli porozprávať so svojim arcibiskupom. „Mohli sme sa podeliť s tým, čo nás v pastorácii trápi, o tom, čo nás napĺňa a trošku sa povzbudiť. To je to najdôležitejšie,“ konštatoval.

Na stretnutí bol aj bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, generálny vikár Bratislavskej arcidiecézy Daniel Ižold. O duchovnom vedení na stretnutí prednášal spirituál kňazského seminára Ján Otruba OFM Cap. 

TK KBS informoval Radovan Pavlík( TK KBS, rp, abuba, ml; pz ) 20240220026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]