[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 19. 05. 2024   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cirkev v Brazílii otvorila kampaň bratstva, požehnal ju aj Svätý Otec
P:3, 19. 02. 2024 12:40, ZAHFoto: Vatican Media


Brazília 19. februára (VaticanNews) Na Popolcovú stredu Cirkev v Brazílii slávnostne otvorila šesťdesiatu kampaň bratstva v celej krajine. Jej heslom je Bratstvo a sociálne priateľstvo a jej vodítkom sú Ježišove slová učeníkom ,Všetci ste bratia a sestry‘. Kampaň požehnal pápež František, ktorý v osobitnom posolstve pripomenul dôležitosť budovania medziľudského bratstva pre našu budúcnosť.

V Brazílii sa v roku 2022 konali prezidentské voľby. Uprostred vyhrotenej a napätej kampane sa ukázala realita rozdeleného a polarizovaného brazílskeho národa, v ktorom narastá ľahostajnosť a nenávisť. Spoločenská situácia, ktorá vtedy vznikla, sa dotkla sŕdc tamojších biskupov, ktorí sa, vychádzajúc z bohatého učenia pápeža Františka, ktorý vo svojej encyklike Fratelli tutti predstavil svetu myšlienku sociálneho priateľstva, rozhodli venovať tohtoročnú kampaň Bratstvo téme zameranej na liečenie rán sociálneho rozdelenia a nenávisti, ktoré stále pretrvávajú v živote tohto národa.

Na slávnostnom otvorení kampane v sídle Národnej konferencie biskupov Brazílie (CNBB) v hlavnom meste Brasília generálny sekretár biskupského úradu biskup Ricardo Hoepers poznamenal, že tohtoročná kampaň bratstva sa koná v kontexte spoločenstva, účasti a poslania biskupskej synody a v rámci prípravy na Jubileum 2025, ktoré všetkých pozýva byť pútnikmi nádeje. „Tvárou v tvár rôznym súčasným spôsobom odstraňovania alebo ignorovania druhých musíme byť schopní odpovedať novým snom o bratstve a sociálnom priateľstve, ktoré sa neobmedzuje len na slová,“ zdôraznil biskup a vyzval všetkých Brazílčanov, aby „začali liečiť rany nepriateľstva a nezhôd v prospech zmierenia v rodinách, cirkevných spoločenstvách a celej Cirkvi v Brazílii.“ „Prekračujúc naše múry je potrebné hlásať lásku, zmierenie, spravodlivosť, úctu a pokoj v spoločnosti, pretože Boh nás všetkých stvoril s rovnakou dôstojnosťou, na svoj obraz a podobu,“ zdôraznil biskup Ricardo Hoepers.

Svätý Otec adresoval brazílskemu ľudu osobitné posolstvo, v ktorom ho povzbudzuje k „budovaniu skutočného univerzálneho bratstva, ktoré prospieva nášmu životu v spoločnosti a nášmu prežitiu na zemi, v našom spoločnom domove, pričom nikdy nestrácame zo zreteľa nebo, kde nás Otec všetkých prijme ako svojich synov a dcéry.“ 

Zdzislaw Malczewski TChR – Brazília( TK KBS, VaticanNews, zm, ml; pz ) 20240219035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]