[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 19. 05. 2024   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pomôžme ženám v Etiópii, pozývajú vo výzve Pápežské misijné diela
P:3, 19. 02. 2024 11:47, DOMFoto: Archív PMD


Bratislava 19. februára (TK KBS) Pomôžme ženám v Etiópii, pozývajú v pôstnej výzve Pápežské misijné diela (PMD) na Slovensku.

Tisíce žien v Etiópii núti chudoba pracovať v neľudských podmienkach a často v zahraničí. S nádejou na lepší život sa sťahujú zo svojich domovov a rodín, no uviaznu v špirále zneužívania a vykorisťovania, pretože nemajú potrebné vzdelanie a nepoznajú svoje práva. Po návšteve rodín v etiópskom meste Meki si laická misionárka Mária Jose Morales naplno uvedomila túto krutú realitu. Inšpirovaná nespočetnými príbehmi cítila povolanie vrátiť sa a otvoriť Centrum Kidist Mariam pre ženy.

Centrum bolo založené s cieľom poskytnúť bezpečné, podporné a vzdelávacie prostredie. Pracovné príležitosti sú veľmi obmedzené, mladé ženy, ktoré ukončia iba základnú školskú dochádzku, nemusia mať zručnosti potrebné na získanie práce alebo vytvorenie vlastnej kariéry. Na dosiahnutie zmeny pre tieto ženy a ich rodiny je životne dôležité, aby mali dostupné možnosti technického a odborného vzdelávania orientované na dopyt. To všetko dostanú aj vďaka vašej podpore v Centre Kidist Mariam v etiópskom meste Meki.

„S vašou pomocou sa nám podarí umožniť ženám uplatniť sa a zabezpečiť svoje právo na zamestnanie a samostatnú zárobkovú činnosť, rozvinúť službu šitia na mieru, v rámci ktorej študentky uplatnia svoje nové zručnosti. Krajčírstvo bude šiť školské uniformy pre vidiecke školy za rozumnú cenu, vyškoliť študentky v oblasti stravovacích služieb. Vybudovanie internej kuchyne zabezpečí generujúci príjem pre budúcu udržateľnosť centra, založiť a udržiavať organickú zeleninovú záhradu v centre a vytvoriť pracovné príležitosti v kaviarni Gojo, ktorá funguje aj ako zdroj príjmu pre centrum,“ uvádzajú PMD.

Zdroj: Pápežské misijné diela na Slovensku( TK KBS, pmd, ml; pz ) 20240219031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]