[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2024   Meniny má Urban      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápežská komisia pre ochranu maloletých bude spolupracovať s univerzitou
P:3, 16. 02. 2024 11:40, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 16. februára (VaticanNews) Pápežská komisia pre ochranu maloletých a Pápežská univerzita Svätého kríža (Santa Croce) podpísali dohodu o spolupráci s cieľom prehĺbiť ich spoločné poslanie týkajúce sa prevencie sexuálneho zneužívania a ochrany maloletých a zraniteľných v Cirkvi.

Dohodu podpísali 7. februára v Dome svätej Marty predseda tejto pápežskej komisie kardinál Seán O'Malley OFM a rektor Univerzity Svätého kríža P. Luis Navarro.

Pápežská univerzita Svätého kríža bude organizovať iniciatívy, ktoré súvisia s poslaním tejto komisie a podporujú ho, ako sú semináre a školenia pre učiteľov, študentov a nepedagogických pracovníkov. Okrem toho bude podporovať aktivity ďalšieho vzdelávania zamestnancov Komisie alebo stáže doktorandov.

Obe inštitúcie plánujú vypracovať výročnú správu o vykonaných činnostiach, ktorá bude zverejnená prostredníctvom komunikačných kanálov oboch inštitúcií.

Spolupráca platí tri roky a môže byť predĺžená. Podľa kardinála O'Malleyho je dohoda súčasťou siete dohôd o spolupráci, ktoré Komisia uzatvára s inými cirkevnými orgánmi s cieľom podporovať svoje poslanie. Predseda Komisie zároveň vyjadril vďaku tejto pápežskej univerzite za jej podporu.

„Sme radi, že môžeme slúžiť základnému a spoločnému úsiliu v rámci Cirkvi, ku ktorému svojím dielom prispieva aj naša univerzita,“ uviedol rektor Univerzity Santa Croce P. Navarro.

Ďalšie aktivity v oblasti prevencie sexuálneho zneužívania, ktoré organizuje Univerzita Svätého kríža:

Formačný kurz - prevencia sexuálneho zneužívania (22., 29. februára a 7. marca 2024), ktorý ponúka Centrum pre kňazskú formáciu v spolupráci so skupinou ROR.

Okrúhly stôl: Povinnosť nahlasovať zneužívanie (29. februára 2024), ktorý organizuje Fakulta kánonického práva.( TK KBS, VaticanNews, en, ml; pz ) 20240216022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]