[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2024   Meniny má Urban      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kardinál Ernest Simoni: Ruženec je najmocnejšia modlitba Panny Márie
P:3, 16. 02. 2024 10:25, ZAHPápež František s kardinálom Simonim v Aule Pavla VI.

Foto: Vatican Media


Vatikán 16. februára (E-kai) Ruženec je najmocnejšou modlitbou Panny Márie. „Všetky víťazstvá Cirkvi boli spečatené Pannou Máriou,“ hovorí pre Vatikánsky rozhlas 95-ročný kardinál Ernest Simoni, ktorý strávil 28 rokov vo väzniciach komunistického Albánska. Priznáva, že práve vďaka tejto vytrvalej každodennej modlitbe prežil prenasledovanie a to tiež vždy odporúča všetkým veriacim.

Napriek pokročilému veku albánsky kardinál naďalej slúži Cirkvi. Denne prijíma okolo 120 telefonátov. Z nich 50 tvoria žiadosti o exorcizmy alebo modlitby za oslobodenie. Odpovedá na ne pohotovo a recituje latinské formuly spamäti rovnakým spôsobom, ako vo väzení odriekal tajné omše spamäti. Prítomní priateľskí moslimovia sa rozplakali, priťahovaní Duchom Svätým k modlitbe, spomína kardinál Simoni.

V týchto dňoch je hosťom vo Vatikáne. V utorok ho pápež pozval na večeru. Diskutoval s ním, ako sa vyznal, o otázkach viery. V stredu sa zúčastnil na generálnej audiencii. František ho privítal ako živého mučeníka. „Povedal som, že sa musím poďakovať Duchu Svätému, všemohúcemu Bohu, Panne Márii a tiež svätému Jánovi Pavlovi II., ktorý mi pomáha pri exorcizmoch. Niektorí tvrdia, že ho dokonca vidia,“ povedal kardinál Simoni pre Vatikánsky rozhlas.

„Bolo veľmi veľa vydaní, ale toto nie je moja zásluha. Ďakujem aj svätému pátrovi Piovi, ktorý nám dal posolstvo, ale nie každý mu verí. Posolstvo za obrátenie a spásu sveta. Je potrebné priniesť svetlo všetkým členom Cirkvi, zo všetkých síl sa snažiť oslobodiť ľudí od slepoty, od hriechu a priviesť ich k Božiemu svetlu. Lebo, ako hovorí Ježiš, nikto nepozná deň ani hodinu, nevieme, kedy príde druhý raz.“( TK KBS, ekai, ml; kj ) 20240216017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]