[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2024   Meniny má Urban      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vydavateľstvo Nové mesto ponúka inšpiratívne knihy o vzťahoch so zľavou
P:3, 14. 02. 2024 17:43, DOMFoto: Archív Nového mesta


Bratislava 14. februára (TK KBS) Čo si treba na manželskom partnerovi všímať a podporovať? Čomu sa vyhnúť v manželskom živote? Ako zlepšiť, utužiť a upevniť manželský vzťah?

V knihách z vydavateľstva Nové mesto, ktoré sú ovocím dlhodobej práce ich autorov s mnohými pármi v ťažkostiach, sa záujemcovia dočítajú, ako môžu zapáliť oheň svojej lásky, naštartovať tie správne procesy a objaviť dynamiku zdravého vzťahu. Pretože láska je dobrodružná cesta...

Taliansky autor Salvatore Ventriglia napísal knihu Odpustenie, ktorá sa rodí z dlhoročnej hlbokej úvahy nad zmyslom a významom medziľudských vzťahov. Odpustiť alebo neodpustiť je skutočnosť, s ktorou sa musí každý človek skôr či neskôr vysporiadať. V knihe dáva odpovede aj na otázky: Aký zmysel má odpustenie v našom živote? Z akého dôvodu odpustiť? Akým spôsobom?

To, čo píše Raimondo Scotto v knihe Oheň a plamene, je vzácny nástroj, aby si ľudia znovu osvojili duchovnú krásu sexuality, aby ju žili intenzívnejšie a zároveň ju vnímali ako Božiu lásku vo všetkých jej výrazoch až po tú najvyššiu, ktorú máme na zemi, a tou je Eucharistia.

Nedorozumenia, rôzne problémy, sklamania z očakávaní… tieto „nešťastné“ rozdiely medzi mužom a ženou všetkým bijú do očí! Rozdiely: kríž a požehnanie! Maria a Raimondo Scottovci v knižočke Muža a ženu ich stvoril prinášajú svetlo medzi mnohých manželov, aby sa vedeli viac spoznať a rásť vo vzájomnej láske.

Láska je dobrodružstvo, cesta. Salvatore Ventriglia na stranách knihy s názvom Červené kontrolky, ktoré sú výsledkom jeho dlhoročnej skúsenosti s mnohými pármi v ťažkostiach, prirovnáva vzťah páru k motoru, ktorý na to, aby lepšie fungoval, potrebuje byť namazaný a kontrolovaný.

Čitateľovi dáva zaujímavé odpovede na otázky typu: Čomu sa vyhnúť v manželskom živote? Ako rozpoznať a zmeniť správanie, ktoré nám bráni plne prijať druhého? Neváhajte sa inšpirovať a vykročiť na dobrodružnú cestu lásky s novým pohľadom, chuťou a záujmom.

V termíne od 14. do 21. februára 2024 si záujemcovia môžu v e-shope nm.sk zakúpiť tieto knihy s 30 % zľavou s kódom „laska“, informovala Júlia Kubicová.( TK KBS, jku, ml; pz ) 20240214037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]