[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2024   Meniny má Urban      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rodiny ohrozuje chudoba, pomôcť má tradičná pôstna akcia Podeľme sa
P:3, 14. 02. 2024 17:25, DOMBratislava 14. februára (TK KBS) Na Popolcovú stredu sa začína pôstna iniciatíva Podeľme sa! Stojí sa za ňou Spoločnosť Úsmev ako dar a Katolícke hnutie žien Slovenska. Každoročným cieľom podujatia Podeľme sa! je pomôcť blížnym v krízových životných situáciách, a tak prispieť k formovaniu povedomia ľudí na Slovensku k solidarite a vzájomnej pomoci. Nejde o to, len dávať almužnu, ale podeliť sa s tým, čo si odopriem.

„Som šťastná, že podujatie Podeľme sa! sa bude tento rok organizovať v pôstnom období už po 18. raz. Som vďačná priateľom zo Spoločnosti Úsmev ako dar, že sa v minulom roku s takou vervou pustili do organizovania tohto výnimočného podujatia a v jeho organizácii pokračujú aj tento rok. Dúfam, že si podujatie Podeľme sa aj naďalej zachová svoj pôvodný cieľ podeliť sa s tými, čo to najviac potrebujú. Prispeje tak k naplneniu hlavnej myšlienky pôstu a vzájomnej solidarite medzi ľuďmi na celom Slovensku!,“ hovorí Mária Demeterová, jedna zo zakladateliek podujatia.

Finančný výťažok podujatia Podeľme sa! organizátori tento rok zamerali na záchranu desiatok jednorodičovských rodín či rodín z väčším počtom detí. Núdznym rodinám a deťom tak bude môcť táto sprevádzajúca organizácia udržať domov, či už prenajatý alebo v sociálnom bývaní či v útulkoch, ktoré boli postavené práve z minulých ročníkov tohto pôstneho podujatia. „Domov potrebuje každý, udržanie bývania nízkopríjmových rodín s deťmi je jedným z najvážnejších problémom ochrany rodiny ako takej na Slovensku. Každá tretia rodina na Slovensku je ohrozená chudobou, najhoršie sú na tom domácnosti s väčším počtom detí a tie, kde sa o deti stará iba jeden rodič,“ upozornil Štefan Adamjak, výkonný riaditeľ Spoločnosti Úsmev ako dar.

Podujatie sa koná s požehnaním biskupov Slovenska. Ide o zbierku, ktorá je registrovaná na Ministerstve vnútra SR. Zapojiť do nej sado 30. apríla 2024.  Záujemcovia sú pozvaní zorganizovať pôstne polievky, za ktorú účastníci podujatia „ zaplatia“ ako za sviatočný obed. Pridať sa môžu aj rodiny doma, keď navaria skromný obed „ušetrené“ peniaze poukážu do verejnej zbierky. Vďaka pracoviskám Spoločnosti Úsmev ako dar po celom Slovensku a sieti dobrovoľníkov sa Pôstna polievka uskutoční na mnohých miestach Slovenska. Darcovia, ktorí sa chcú podeliť a nemôžu sa osobne zúčastniť akejkoľvek pôstnej polievky na Slovensku, môžu svoj milodar poukázať jednoducho aj cez darcovský portál www.podelmesa.org.

Zbierkový účet:
Výťažok Pôstnej polievky môžete poukázať na zbierkový účet vedený v Prima Banka Slovensko, a.s.
SK21 3100 0000 0040 5009 5800

Kontakt: Šimon Koliščák, koliscak@usmev.sk, 0911 998 478( TK KBS, sk, rd, ml; pz ) 20240214036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]