[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2024   Meniny má Urban      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Diakoni Západnej provincie sa stretli s biskupom Tomášom Galisom
P:3, 14. 02. 2024 15:53, DOMDiakoni Západnej provincie sa stretli s biskupom Tomášom Galisom

Foto: Vladimír Šušoliak


Žilina 14. februára (TK KBS) Osem diakonov, sedem ženatých a jeden slobodný, Západnej cirkevnej provincie sa stretlo v Dolnej Tižine so žilinským diecéznym biskupom Mons. Tomášom Galisom. Podľa neho úlohou diakona je uvedomiť si, že aj on sa dáva do služby. „Služba ohlasovania, služba liturgie a služba vrámci charity. Čím bude radostnejší diakon, tým bude aj jeho služba požehnanejšia,“ povedal Mons. Galis, ktorý sa teší zo spoločného stretnutia a vzájomného povzbudenia sa diakonov po ľudskej, duchovnej i špeciálnej stránke služby diakona. Zaželal im, aby všetci boli služobníkmi Ježiša Krista, pretože aj cez nich môže pôsobiť.

Stretnutie trvalých diakonov spolu s biskupom Tomášom Galisom okolo Eucharistického stola a jeho otcovské prijatie a povzbudivé slová diakonov podľa Vladimíra Ondra, ktorý ako diakon pôsobí v Dolnej Tižine v Žilinskej diecéze utvrdzujú v tom, aké je dôležité, keď bratia žijú pospolu. „Tam Pán udeľuje požehnanie (Ž 133, 3). Vzájomné zdieľanie prežívania služby manžela, otca a diakona je nevyhnutné. Preto je pre mňa veľkým požehnaním, že sme sa mohli spoločne stretnúť, aby sme sa navzájom povzbudili v službe, ktorá nám bola zverená,“ uviedol.

Stretnutia tohto typu sú podľa diakona Nitrianskej diecézy prínosom najmä vo výmene skúseností, ktoré sa týkajú spôsobu prijatia zo strany veriacich a riešenia aktuálnych pastoračných problémov.

„Prítomnosť biskupa medzi nami bola znakom teologického spojenia jeho služby so službou diakona a to nielen na úrovni liturgického slávenia,“ povedal s tým, že diskusia o poslaní diakona dala niekoľko impulzov pre službu mladým, chorým a chudobným. „V neposlednom rade je pre mňa vzácnosťou už vôbec to, že sa niekoľkokrát za rok stretneme, aby sme sa uistili, ze na ceste kráčame spoločne a že ideme správnym smerom,“ dodal.

TK KBS informoval Radovan Pavlík( TK KBS, rp, ml; pz ) 20240214031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]