[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2024   Meniny má Urban      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Farnosť Saletíni pozýva do pôstnych výziev 40x40 a Adoptuj si kňaza
P:3, 14. 02. 2024 10:10, DOMFoto: Facebook Saletini


Považská Bystrica 14. februára (TK KBS) Farnosť Saletíni v Považskej Bystrici pozýva k novým pôstnym výzvam.

Pôstna výzva 40x40

Na začínajúce sa pôstne obdobie pripravila farnosť Saletíni v Považskej Bystrici pre veriacich pripravili už v poradí 6. ročník tradičnej pôstnej výzvy s názvom „40x40“, nakoľko sa jedná o 40 modlitbových úmyslov na 40 dní pôstneho obdobia. „Každý deň (okrem nedele, ktorá sa neráta do pôstneho obdobia) tak na všetkých, ktorí našu výzvu príjmu, čakajú tri úlohy: prečítať si evanjeliový úryvok daného dňa, pomodliť sa desiatok svätého ruženca na stanovený úmysel a pridať ešte ľubovoľnú modlitbu na úmysel Svätého Otca,“ uvádza farnosť. Pôstna výzva v tejto forme môže byť vhodnou duchovnou prípravou na prežitie blížiacich sa veľkonočných sviatkov, pričom prinúti ľudí zastaviť sa a každý deň si nájsť aspoň krátky čas na stretnutie sa s Pánom, najskôr v jeho slove, potom v modlitbe.

Kompletný program pôstnej výzvy je uverejnený a k dispozícii na stiahnutie na farskej webovej stránke saletinirozkvet.webnode.sk, ako aj na sociálnej sieti farnosti Saletini Rozkvet.

Adoptuj si kňaza

Akcia nadväzuje na veľmi úspešne iniciatívy z minulého roka, kedy počas pôstneho obdobia ponúkli veriacim možnosť duchovnej adopcie kňazov a počas adventného obdobia zase biskupov Slovenska. „Obzvlášť v tomto Roku modlitby si uvedomujeme dôležitosť a potrebu modlitby „jeden za druhého,“ uvádza Farnosť.

V tomto pôstnom období teda znova ponúka možnosť „adoptovať“ si kňaza Žilinskej diecézy, pričom stačí len zaregistrovať svoj email na stránke www.adpotujsiknaza.sk. Do pár hodín záujemca dostane správu s prideleným menom kňaza a krátku modlitbou, ktorú je potrebné sa za tohto kňaza pomodliť.

„Veríme, že aj tento rok sa do tejto iniciatívy zapojí čo najväčší počet ľudí, ktorí budú svojou pravidelnou modlitbou vyprosovať potrebné milosti pre našich kňazov,“ dodáva Farnosť.

TK KBS informovala Farnosť Saletíni( TK KBS, fs, ml; pz ) 20240214021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]