[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nitrianska diecéza má dve nové členky Ordo virginum – zasvätené panny
P:3, 03. 02. 2024 14:05, DOMFoto: ČaV, Mária Švecová


Nitra 3. februára (TK KBS) V Katedrále – Bazilike sv. Emeráma na Nitrianskom hrade na sviatok Obetovania Pána 2. februára 2024 celebroval svätú omšu nitriansky biskup Mons. Viliam Judák za účasti viacerých kňazov, verejnosti, ako aj príbuzných dvoch kandidátok do stavu zasvätených panien.

V úvode liturgickej slávnosti boli požehnané hromničné sviece. Hlavný celebrant biskup Viliam vo svojom príhovore na tému zasväteného života upriamil pozornosť ako oboch kandidátok, tak aj prítomných veriacich na podstatu, zmysel a význam nasledovania Krista a služby Bohu a Cirkvi takouto formou zasväteného života. A najmä obe kandidátky v závere príhovoru povzbudil slovami: „Nasledujte Božiu Matku, zachovajte si neporušenú vieru, bráňte si pevnú nádej, živte pravú lásku, buďte múdre a bedlite. Osviežujte svoje zasnúbené srdce Kristovým Telom, posilňujte ho pôstom, podporujte štúdiom Božieho slova, ustavičnou modlitbou a skutkami milosrdenstva.“ 

Po vyjadrení úmyslu zasvätiť sa a speve litánií zložili obe kandidátky do rúk biskupa Viliama sľub dokonalej čistoty a nasledovania Krista. Po modlitbe zasvätenia odovzdal biskup Viliam obom novým členkám Ordo virginum prstene a liturgiu hodín. Na záver slávnosti novým zasväteným pannám udelil aj svoje požehnanie.

Členky Ordo virginum prežívajú svoje zasvätenie vo svete a žijú z vlastnej práce v akejkoľvek profesii. Na Slovensku zasvätené panny pôsobia od roku 2012. V Nitrianskej diecéze od dnešného dňa tak budú pôsobiť celkom štyri takto kánonicky zasvätené panny.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20240203004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]