[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zasvätení Bratislavskej arcidiecézy si pred biskupom obnovili rehoľné sľuby
P:3, 03. 02. 2024 12:15, DOMFoto: Archív Bratislavskej arcidiecézy


Bratislava 3. februára (TK KBS) Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský pozval zasvätených na spoločné stretnutie. Svätú omšu v Kostole sv. Františka z Assisi v Bratislave-Karlovej Vsi celebroval na tomto stretnutí v sobotu bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko.

„Sme tu s vďačnosťou za to, že sme sa v určitom momente života rozhodli na výhybke povedať: idem na úzkokoľajke k Ježišovi, Ježišovou cestou a s Ježišom,“ uviedol zhromaždeným rehoľníkom.

Chodiť po Bratislave v rehoľnom rúchu alebo kňazskom civile je podľa Mons. Haľka takmer zaručené dobrodružstvo. „Ľudia reagujú na to, že vidia kňaza. Na 90 petcent je to pozitívne alebo inšpiratívne,“ prezradil svoju skúsenosť. „Sme pozvaní v tejto dobe byť pevným bodom opretým o Ježiša Krista,“ zdôraznil otec biskup Jozef, ktorý pripomenul aj slová mladého rehoľníka Janka Havlíka z Misijnej spoločnosti sv. Vincenta, ktorý bude čoskoro blahorečený „Vydržať. Vytrvať. Byť verný, byť ponorený do Krista.“

V homílii biskup Jozef zdôraznil slovo rozpáľ. „Rozpál naše srdcia, rozpáľ v nás oheň svojej lásky. Vyjadrujeme tým našu vieru, že je tu niekto, kto nám môže naše srdce ešte viac rozpáliť, aby bolo ešte horlivejšie. Pane ja ti verím, že to môžeš urobiť,“ povedal Mons Haľko. Zároveň zasvätené osoby upozornil, že druhý aspekt slova rozpáľ je prijatie tohto ohňa.

Spolu s biskupom Mons. Jozefom Haľkom koncelebrovali svätú omšu apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli a minorita Lucián Bogucki. Páer Lucián poďakoval otcovi arcibiskupovi, že zasvätené osoby pozval na spoločné stretnutie. Rehoľníci si na svätej omši obnovili rehoľné sľuby.

TK KBS informoval Radovan Pavlík( TK KBS, rp, ml; pz ) 20240203003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]