[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zasvätené osoby sa v Ríme budú pripravovať na Jubilejný rok 2025
P:3, 31. 01. 2024 15:55, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 31. januára (VaticanNews) Od 1. do 4. februára 2024 sa v Ríme stretne viac ako 300 predstaviteľov rôznych foriem zasväteného života z viac ako 60 krajín, informuje Dikastérium pre zasvätený život a spoločnosti apoštolského života. Ide o prípravu na Jubilejný rok 2025, v rámci ktorého sa bude 8. a 9. októbra 2025 v Ríme konať Jubileum zasväteného života na tému: „Pútnici nádeje na ceste k pokoju“.

Na tohtoročnom februárovom stretnutí bude každú krajinu zastupovať rehoľník, rehoľníčka, člen sekulárneho inštitútu i zasvätená žena patriaca do Ordo Virginum. V rámci prípravy na Jubilejný rok 2025 si budú vymieňať skúsenosti, aby sa do svojich krajín vrátili s túžbou byť znamením zmierenia medzi národmi.

Podujatie sa bude konať aj počas Svetového dňa zasväteného života, ktorý Cirkev slávi na Sviatok obetovania Pána, čiže na Hromnice, 2. februára. V tento deň bude pápež František  predsedať osobitnej svätej omši v Bazilike sv. Petra.

Program štvordňového stretnutia bude mať štyri hlavné témy: 1. február: „Veriť v nádej“; 2. február: „Rásť v činorodej láske“; 3. február: „So silou viery“ a 4. február: „Svedčiť o nádeji“.

Na obohatení dialógu sa zúčastnia aj niektorí zástupcovia dikastérií Rímskej kúrie, medzi nimi podsekretár Dikastéria pre medzináboženský dialóg páter Paulin Batairwa Kubuya SX či sekretárka Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj sestra Alessandra Smerilliová FMA.

V rámci Jubilea zasväteného života v októbri 2025 sa budú zasvätené ženy a muži zamýšľať nad „veľkou potrebou pokoja, naliehavou potrebou našej doby, aby odpovedali na výzvu pápeža Františka vytvoriť prostredníctvom jubilejnej cesty atmosféru nádeje a dôvery ako znamenia znovuzrodenia, ktorého potrebu pociťuje celé ľudstvo“.

Zasvätené ženy a muži sú povolaní byť svedkami a prorokmi nádeje a pokoja, zdôrazňuje Dikastérium pre zasvätený život a spoločnosti apoštolského života. Prefekt Dikastéria kardinál João Braz de Aviz v tejto súvislosti pre vatikánske médiá povedal: „Máme obrovskú radosť pretože Svätý Otec potvrdil, že príde sláviť s nami. Budeme spoločne uskutočňovať prípravu na Jubileum podľa hodnôt, ktoré nám načrtol sám pápež – byť „pútnikmi nádeje“ v čase, keď život trpí kvôli vojnám a chorobám.“ „K tomu pridávame túžbu pripraviť Svätý rok s túžbou po pokoji v našich spoločenstvách i na celom svete“, dodal kardinál Braz de Aviz.

Zuzana Klimanová – Vatican News( TK KBS, VaticanNews, zk, ml; pz ) 20240131022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]