[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS o zosnulom prof. Ďuricovi: Sme vďační Bohu za jeho život
P:3, 29. 01. 2024 16:22, DOMFoto: Jaroslav Fabian


Bratislava/Košice 29. januára (TK KBS) Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober vyjadril „svoju blízkosť a bratské spojenie v modlitbe“ za zosnulého saleziánskeho kňaza, profesora a historika don Milana Ďuricu, s ktorým sa dnes rozlúčili v Bratislave. Uviedol to v kondolenčnom liste provinciálovi saleziánov dona Bosca Petrovi Timkovi. Prinášame ho v plnom znení.

-

Otec provinciál, bratia saleziáni a smútiaci príbuzní,

v týchto chvíľach rozlúčky s mimoriadne vzácnym saleziánskym kňazom, profesorom a historikom donom Milanom Ďuricom chcem Vám vyjadriť svoju blízkosť a bratské spojenie v modlitbe za jeho dušu v kresťanskej nádeji, s ktorou sprevádzame jeho odchod do domu nebeského Otca v duchu Ježišových slov: „Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja.“ (Jn 14, 3)

Don Milan Ďurica sa vyznačoval veľkým nadaním, odbornosťou a neúnavnou angažovanosťou, s ktorou skúmal slovenské dejiny, hľadal odpovede, publikoval a ako profesor odovzdával svoje poznatky v zahraničí i doma na Slovensku. Zostal vždy verným kňazom-saleziánom. Netrúfam si hodnotiť jeho celoživotné dielo. Skôr pri osobnej spomienke na neho sa v mojej mysli vynára jeho pokora pred Bohom, vernosť sľubu žiť v Saleziánskej kongregácii a nezlomnosť v životných ťažkostiach. Dobrotivý Pán ho požehnal dlhým životom a profesor Ďurica sa snažil svoje dni zmysluplne a čestne žiť na Božiu oslavu a pre dobro druhých. Za to sme vďační Bohu i nášmu drahému zosnulému.

Nech milosrdný Pán na orodovanie Preblahoslavenej Panny Márie a sv. Jána Bosca daruje zosnulému večnú radosť v spoločenstve svätých vo svojom kráľovstve.

Bernard Bober
košický arcibiskup metropolita
predseda Konferencie biskupov Slovenska

-( TK KBS, bb, ml; kj ) 20240129028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]