[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Posledná januárová nedeľa bude opäť venovaná Katolíckej univerzite
P:3, 24. 01. 2024 09:10, DOMFoto: Archív KU


Bratislava/Ružomberok 24. januára (TK KBS) Posledná januárová nedeľa 28. januára 2024 bude už tradične venovaná Katolíckej univerzite (KU) v Ružomberku. Zmyslom slávenia „Nedele KU“ je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom, dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú Katolíckej univerzite.

Súčasťou Nedele Katolíckej univerzity v Ružomberku bude slávnostná bohoslužba, ktorá bude vo farskom kostole sv. Ondreja v Ružomberku o 14:30. Hlavným celebrantom bude spišský pomocný biskup Mons. Ján Kuboš. Bohoslužbu priniesie naživo Rádio LUMEN. Pri príležitosti Nedele KU zároveň zaznie vo farnostiach list rektora KU Jaroslava Demka.

List rektora na Nedeľu Katolíckej univerzity 28. januára 2024

„Vážte si život. Je to veľký dar, a nie je samozrejmosťou. „Neviete dňa ani hodiny,“ hovorí sa a platí to pre všetkých, bez ohľadu na vek. Ďakujem, že som.“

Túto myšlienku vyslovila v novinovom rozhovore naša študentka, ktorá sa v závere minulého roka stala obeťou násilného útoku vo vlaku práve cestou na internát.  Samozrejmé veci ako zdravie, bezpečie, domov vôbec nie sú samozrejmé. Stačí sa pozrieť okolo seba a uvidíme chudobu, bolesť, vojnu a príliš veľa ďalších podôb utrpenia.

Samozrejmosťou nie je ani Katolícka univerzita v Ružomberku. Práve naopak, je to veľké a nesamozrejmé privilégium môcť sa vzdelávať, vytvárať inšpiratívne spoločenstvo mladých a nechať formovať svoje mysle i srdcia.

Využívam tento list na verejné vyzdvihnutie našej študentky Ľudmily, ktorú spomínam v úvode. To, ako s pomocou viery znáša následky hrozivého trestného činu a nezúfa si, je skutočne obdivuhodné. Novinám povedala: „Som rada, že nádej mi dáva práve viera a Boh. Vidieť zmysel v utrpení mi pomáhal vytrvať a prekonať aj veľké bolesti.“

Preto dnes neprosím „za seba“, ale za všetkých našich študentov – osobitne za Ľudmilu. Nech ich na životných cestách sprevádza vaša modlitba a pomoc – a už vopred ďakujem za vašu blízkosť a podporu.

Jaroslav Demko, rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku

Zdroj: Katolícka univerzita v Ružomberku( TK KBS, ku, ml; pz ) 20240124014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]