[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predstavitelia cirkví na celoslovenskej ekumenickej bohoslužbe v Bratislave
P:3, 23. 01. 2024 08:59, DOM

Bratislava 23. januára (TK KBS) V Bratislave zorganizovali v nedeľu celoslovenskú ekumenickú bohoslužbu. Konala sa pri príležitosti Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov. V kostole Reformovaného kresťanského zboru v hlavnom meste sa spoločne modlili zástupcovia kresťanských cirkví, ktoré sú združené v Ekumenickej rade cirkví na Slovensku. Naživo ju priniesla RTVS

Celoslovenská ekumenická bohoslužba aj tento rok spojila v spoločnej modlitbe zástupcov katolíkov, evanjelikov, metodistov, pravoslávnych, apoštolskej cirkvi, reformovanej cirkvi, husitskej cirkvi, starokatolíkov a cirkvi bratskej. Kazateľom bol predseda Rady Cirkvi bratskej Štefan Evin. V príhovore sa venoval mottu Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov – Milovať budeš Pána, svojho Boha a svojho blížneho ako seba samého.

„Ak sa v Božom mene odvraciame od tých, ktorí nie sú moji, ktorí nie sú naši, ak sme voči nim agresívni, je to protikristovské a je to otvorená vzbura voči Bohu. Milujeme a usilujeme o dobro druhých nie preto, aby nás Boh miloval, ale práve preto, že nás on miluje,“ uviedol kazateľ Evin.

V závere bohoslužby prečítal generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku Ivan Eľko vyhlásenie Ekumenickej rady cirkví na Slovensku, v ktorom ľuďom priblížil podstatu ekumenizmu na Slovensku.

„Nech slúži na povzbudenie členom našich komunít a sekulárnym ľuďom, ktorí možno vedia o nás iba to, že naša minulosť bola plná vzájomných konfliktov, nech ukáže, že dnes sme predsa len ďalej. Dokonca ponúkame myšlienku, že rastúce ekumenické porozumenie medzi nami by mohlo byť inšpiráciou i cestou k hľadaniu porozumenia v spoločnosti,“ povedal.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov potrvá do štvrtku 25. januára.

Zdroj: Rádio LUMEN( TK KBS, rlu, ml; pz ) 20240123026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]