[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Moskve predstavili nové vydanie knihy Benedikta XVI. Ježiš Nazaretský
P:3, 19. 01. 2024 09:40, ZAHFoto: Print Screen


Moskva 19. januára (Fides) V Moskve predstavili nové ruskojazyčné vydanie knihy Ježiš Nazaretský. Dielo, ktoré vzniklo v spolupráci s Oddelením pre vonkajšie cirkevné vzťahy Moskovského patriarchátu a Medzinárodnou akadémiou Sapientia et Scientia v Ríme, zhŕňa tri knihy o Ježišovom živote od pápeža Benedikta XVI. zhromaždené v jednom zväzku a vychádza takmer pätnásť rokov po vydaní prvého dielu trilógie v ruštine v roku 2009.

„Tento zväzok stavia vtelenie Boha do centra súčasných diskusií o kultúre, politike, sociálnych vzťahoch, chápaní spravodlivosti a možnosti autentickej univerzálnej etiky,“ komentoval metropolita Volokolamský Antonij, predseda Oddelenia pre vonkajšie cirkevné vzťahy. Prezentácia knihy, ktorá sa konala v predvečer Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov, bola zároveň príležitosťou pripomenúť si pápeža Benedikta XVI. niečo vyše roka po jeho smrti.

Hlavnými rečníkmi večera, ktorý moderovala Giovanna Parravicini z kultúrneho centra Biblioteca dello Spirito, boli metropolita Antonij a arcibiskup Paolo Pezzi, metropolita Arcidiecézy Matky Božej v Moskve. Medzi prítomnými boli Aleksandr Aleksejevič Avdejev, veľvyslanec Ruskej federácie pri Svätej stolici v rokoch 2013 – 2023; Igor Lapšin, koordinátor projektu vydania zväzku; Damir-Hasrat Muhetdinov, zástupca moslimov v Ruskej federácii.

Prostredníctvom videolinky vystúpil aj profesor Pietro Luca Azzaro, editor knihy Josepha Ratzingera „Opera Omnia“ a riadny člen akadémie „Sapientia et Scientia“. Jednotlivé príspevky spájalo zdôrazňovanie živej a svetlej inteligencie viery, ktorá oživuje dielo Josepha Ratzingera/Benedikta XVI. a ktorá ponúka čitateľom možnosť priblížiť sa k tajomstvu Kristovho života prostredníctvom osvojenia si historických a exegetických štúdií vypracovaných okolo postavy Ježiša z Nazareta. Zväzok obsahuje tri predslovy: od samotného Benedikta XVI., od metropolitu Antonija a od kardinála Pietra Parolina, štátneho sekretára Svätej stolice.( TK KBS, fid, ml; pz ) 20240119024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]