[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS Bernard Bober sa stretol so Študentskou radou stredných škôl
P:3, 16. 01. 2024 10:10, DOM

Košice 16. januára (TK KBS) V pondelok 15. januára 2024 navštívili priestory Arcibiskupského úradu v Košiciach zástupcovia Študentskej rady stredných škôl z celého Slovenska.

Študentov prijali košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Bernard Bober, košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč a riaditeľ Arcibiskupského školského úradu v Košiciach Miroslav Jacko. Vypočuli si návrhy študentov a prediskutovali jednotlivé otázky pripravovaného prieskumu.

Arcibiskup Bober na stretnutí povedal, že je vždy príjemné vidieť, keď sa študenti konštruktívne zapájajú do verejnej debaty. „Ja som pozitívne naladený na snahy študentov. Dostali prísľub stretnutia u pána ministra a vždy je zaujímavé počuť aj názor zdola. Určite ich berieme vážne. Nakoniec sú to predovšetkým oni, ktorých sa dotýka prípadná zmena maturít, ako aj ďalšie otázky, ktoré predkladajú,“ uviedol predseda KBS.

Kosice, Bober, Studentska rada strednych skol

Študenti zastupujúci štátne, cirkevné aj súkromné školy majú snahu podieľať sa na zlepšovaní kvality vzdelania a ponúkajú svoje nápady. Aktuálnym projektom na ktorom pracujú je veľký stredoškolský prieskum, ktorý pripravujú na celom území Slovenska, a ktorý by mal zahŕňať aj cirkevné školy.

Cieľom prieskumu je zistiť, do akej miery je na Slovensku atraktívne stredné odborné školstvo a čo rozhodovalo pri výbere strednej školy. Ďalšia časť prieskumu sa dotýka nových maturít, ktoré by mohli zohľadňovať viac úrovní náročnosti. Samotný prieskum by sa mal konať na stredných školách vo februári.

Kosice, Bober, Studentska rada strednych skol

TK KBS informoval Jaroslav Fabian( TK KBS, jfa, ml; pz ) 20240116025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]