[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výťažok zo zbierky Hlinený dukát pomôže financovať služby pre núdznych
P:3, 15. 01. 2024 12:15, DOM

Bratislava 12. januára (TK KBS) Slovenská katolícka charita sa rozhodla popri vianočnej online zbierke zameranej na podporu svojej činnosti zorganizovať zbierku v 35 slovenských mestách. Jej prvý ročník sa uskutočnil 12. decembra a zapojili sa do nej desiatky zamestnancov a dobrovoľníkov, prevažne študentov stredných škôl, s ktorými sa mohli ľudia stretnúť na ulici, námestiach či v nákupných strediskách.

„Naša organizácia sa aj takýmto spôsobom snažila priblížiť verejnosti svoju činnosť zameranú na pomoc ľuďom v ťažkých životných situáciách,“ vysvetľuje generálny sekretár charity Miroslav Dzurech. Pre názov zbierky si charita vybrala pomenovanie charitného projektu Hlinený dukát, ktorý pomáha najmä ľuďom bez domova. Zámerom charity je však Hlinený dukát dostať do povedomia ako symbol solidarity a pomoci s ľuďmi v núdzi vo všeobecnosti. Charita prostredníctvom svojich služieb a zariadení na celom Slovensku pomáha totiž aj deťom, seniorom a zdravotne znevýhodneným, o ktorých sa nemá, kto postarať.  „Mnohí ľudia, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii, sa cítia osamelo a sú odkázaní sami na seba. Či už trpia v dôsledku finančnej tiesne, majú zdravotné znevýhodnenie, sú po rozvode alebo im zomrel príbuzný. Okrem reálnej finančnej, materiálnej pomoci alebo pomoci vo forme sociálneho poradenstva sa s nimi charita snaží vybudovať dôverný vzťah, aby sa už viac necítili osamelo,“ hovorí ďalej generálny sekretár.

Suma 77-tisíc eur, ktorá sa podarilo v zbierke vyzbierať, sa preto prerozdelí na činnosť jednotlivých diecéznych, arcidiecéznych a eparchiálnych charít na Slovensku, aby mohli priamo v regióne byť oporou pre tých, ktorí ich pomoc, opateru či starostlivosť potrebujú. Použijú sa tak na ďalšie zabezpečenie sociálnych či zdravotných služieb alebo fungovanie rozličných pobytových zariadení. Vďaka svojej sieti pomoci charita ročne dokáže poskytnúť pomoc pre viac ako 66-tisíc ľudí. „Ďakujeme každému, kto do zbierky prispel, či už menšou alebo väčšou sumou. Pre nás je to znamenie, že ľuďom stále záleží na tom, ako sa majú druhí a uvedomujú si potrebu im pomáhať,“ dodal na margo zbierky generálny sekretár.

Zdroj: Slovenská katolícka charita( TK KBS, skch, ml; pz ) 20240115033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]