[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Balady a piesne z Karmelu z dielne bosých karmelitánov sú na Spotify
P:3, 12. 01. 2024 08:20, DOM

Bratislava 12. januára (TK KBS) CD s názvom Balady a piesne z Karmelu z dielne bosých karmelitánov a karmelitánok je možné nájsť aj na platforme Spotify. „Nech piesne prinesú pokoj srdca,“ napísali na Facebooku.

Autorom piesní je br. Stanislav Jaloviar a pieseň Darovať sa z lásky zložili sestry bosé karmelitánky. Pri nahrávaní spolupracovali Andrej Valent, Dušan Hricko a Rudolf Bartal a celú realizáciu (hudobné aranžmán a technickú prípravu) mali na starosti bosé karmelitánky z Košíc. CD sa nahrávalo v ich kláštore. Balady a piesne z Karmelu obsahujú 15 skladieb: Karmel, Ruský pútnik, Balada o Márii, Balada o Edite Steinovej, Otče, náš Abba, Betlehem, Výstup na horu obety, Viac než desať, Zostal si na kríži, Samaritánka, Ukáž mi tvár, Napi sa dosýta, Zmŕtvychvstávanie, Brat chaos, sestra panika, Darovať sa z lásky.

„Piesne vznikali v rozpätí asi tridsiatich rokov (1990 – 2020), samotné nahrávanie prebiehalo v kláštore bosých karmelitánok v roku 2022. A ako vznikali konkrétne piesne? Veľmi odlišne. Ruský pútnik bol prejavom vďačnosti za dar „Modlitby k Ježišovi, či Modlitby Ježišovej“, Karmel odpovedal na prosbu o pieseň opisujúcu karmelitánsku charizmu, Balada o Márii chcela civilným jazykom priblížiť Matku Božiu v živote kresťana, Balada o Edite Steinovej sa zrodila v jedálni nášho prvého kláštora v Priechode pri čítaní jej životopisu, Otče, náš Abba chcel priblížiť pravú Otcovu povahu, Betlehem je pokusom o hymnus pre istú karmelitánsku kongregáciu, Brat chaos a sestra panika sa s humorom vyrovnáva s prílišnou horlivosťou a nepokojom v rehoľnom živote, Darovať sa z lásky je hymnou hnutia Teológia tela,“ hovorí o CD br. Stanislav Jaloviar.

CD Balady a piesne z Karmelu si môžu záujemcovia kúpiť v každom kláštore bosých karmelitánov (v Košiciach-Lorinčíku, v Banskej Bystrici alebo na Starých Horách) alebo objednať v internetových obchodoch Zachej  či ZAEX alebo na platforme Spotify, píšu bosí karmelitáni.

Zdroj: KVRPS( TK KBS, kvrps, fc, bk, ml; kj ) 20240112020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]