[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Centrum Family Garden chystá kurz ASAP – Ako Sprevádzať A Pomáhať
P:3, 11. 01. 2024 10:24, DOM

Bratislava 11. januára (TK KBS) ASAP – Ako Sprevádzať A Pomáhať – je názov vzdelávacieho kurzu, ktorý chystá opäť Poradenské centrum pre rodiny Family Garden. Je konkrétnou ponukou v oblasti rozvoja komunikačných zručností (ale nielen tých). Najbližší termín je 16. – 18. február 2024. Viac informácii o kurze a možnosti prihlásenia sú TU. Kurz organizujú od júna 2021. Doteraz ho absolvovalo 214 účastníkov počas 13. realizácií.

Kurz je určený manželským párom alebo jednotlivcom, ktorým záleží na budovaní lepších vzťahov a ktorí sa chcú zdokonaliť v službe iným. Primárne sa realizuje v školiacich priestoroch Family Garden v Bratislave, mestskej časti Trnávka, kde Family Garden aj sídli. Na základe konkrétnej požiadavky je však možné zrealizovať kurz aj mimo Bratislavy. Takto už boli zrealizované štyri kurzy na východe Slovenska, v Prešove a na Drienici, a v Námestove.

„Stáva sa vám, že sa dostávate do konfliktov so svojím okolím a chceli by ste sa naučiť, ako ich lepšie zvládať? Zveril sa vám v rozhovore niekto s niečím dôverným a vy neviete celkom presne, ako čo najlepšie reagovať? Angažujete sa vo svojej farnosti, často sa stretávate s ľuďmi a vnímate, že vám chýba vlastná formácia a rozvoj zručností potrebných pre túto službu? Oslovil vás niekto, kto prežíva krízu vo vzťahu, s prosbou o pomoc, no vy sa necítite na rozhovor s ním dostatočne zruční? Radi by ste viac porozumeli sebe, svojim prejavom správania a tak lepšie vychádzali s inými? Prihláste sa na ASAP, z ktorého odídete s novými zručnosťami v komunikácii, s novými uvedomeniami o sebe, o iných, možno so zmenou svojich postojov. Naviac vám môže priniesť ozajstné zmeny vo vašich vzťahoch,“ hovorí autori a lektori kurzu, Katarína a Kamil Baginovci, saleziáni spolupracovníci, ktorí vedú Poradenské centrum pre rodiny – FAMILY GARDEN a ktorí svoje vedomosti a skúsenosti prezentujú aj v relácii o komunikácii „Dá sa to aj inak“ z produkcie TV Lux. Čo o svojej skúsenosti z absolvovania kurzu ASAP povedali niektorí jeho účastníci nájdete vo videosvedectvách.

Poradenské centrum pre rodiny Family Garden sa zameriava v prvom rade na manželov. „Ak majú manželia zdravý a vyzretý vzťah, vytvárajú predpoklady pre zdravú a fungujúcu rodinu, ktorá je schopná denne riešiť a odpovedať na potreby všetkých jej členov, ale aj okolia a súčasnej doby. Zdravá a funkčná rodina je príkladom aj pre nastupujúce generácie. Aktivity centra sú určené aj pre snúbencov, jednotlivcov, opustených – pre všetkých, ktorým záleží na fungujúcich vzťahoch,“ uvádza vo svojej výročnej správe. Sídli v bratislavskej časti Trnávka v priestoroch Rodinného centra Mamy Margity. Bližšie informácie je možné nájsť na stránke Family Garden

TK KBS informoval Kamil Bagin( TK KBS, kba, ml; pz ) 20240111013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]