[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšlo januárové číslo časopisu Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku Slovo
P:3, 10. 01. 2024 09:15, DOM

Prešov 10. januára (TK KBS) Vyšlo januárové číslo časopisu Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku Slovo (1/2024).

Na úvodnej strane novoročného Slova privíta čitateľov hlboký pohľad svätého Bazila Veľkého, ktorý je jedným z novoročných oslávencov v liturgickom kalendári.

Svätý Otec vyzýva v katechéze o evanjelizačnom nadšení predstavu veľkého apoštola národov svätého Pavla. Kristus mení jeho horlivosť zo zákona na horlivosť za evanjelium. V Pavlovom prípade to, čo ho zmenilo, nebola len myšlienka alebo presvedčenie: bolo to stretnutie so vzkrieseným Pánom, ktoré premenilo celú jeho bytosť.

Otec Jozef Novický, farár prešovského sídliska, v rozhovore s Adrianou Matoľákovou. Keďže otec Jozef pôsobil dlhé roky aj ako dedinský kňaz, môže porovnať, ako sa tradičné svätenie domov vyvíjalo i čo spôsobila pandémia. V súčasnosti kladie dôraz skôr na pastoračný aspekt, na kvalitu návštevy domu než na kvantitu – stihnúť navštíviť všetky nahlásené domovy v jeden deň.

Šéfredaktor Juraj Gradoš upriamuje čitateľov na zodpovednosť a výchovu v oblasti financií. Dotýka sa aj otázky vreckového – pred nástupom na základnú školu je čas začať budovať v dieťati zodpovednosť za peniaze. Vreckové dieťa považuje za veľký prejav dôvery v jeho vlastnú zodpovednosť, aj keď pod dohľadom a usmernením rodiča.

V spravodajskej časti sa čitatelia dozvedia, ako trávili mladí gréckokatolíci stretnutia s biskupmi počas Nedele Krista Kráľa. Košičania sa stretli s vladykom Cyrilom na víkendovke v Spišskej Novej Vsi. Prešovskí mladí sa stretli priamo v centre metropolie – čakala ich archijerejská svätá liturgia s vladykom Petrom na sídlisku Sekčov a poobedný program v Kine Scala.

TK KBS informoval Richard Fučko( TK KBS, rfu, ml; pz ) 20240110014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]