[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ako byť konštitutívne synodálnou cirkvou? Prihláste sa na online kurz
P:3, 09. 01. 2024 09:45, ZAH

Bratislava 9. januára (TK KBS) Ako byť konštitutívne synodálnou cirkvou? Prihláste sa na tretí medzikontinentálny online kurz s názvom Na ceste ku konštitutívne synodálnej cirkvi. Prihlásení účastníci dostanú v marci 2024 prístup k videám v španielčine, angličtine, portugalčine, francúzštine, taliančine, poľštine a v nemčine.

Kurz organizujú latinskoamerickí členovia Teologickej komisie Generálneho sekretariátu synody a Iberoamerickej teologickej skupiny pod záštitou Rady biskupov Latinskej Ameriky (CELAM) a Latinskoamerickej konfederácie rehoľníkov (CLAR). Vďaka ich iniciatíve vznikla celosvetová sieť spolupráce na podporu synodality s podporou Rady európskych biskupských konferencií (CCEE), Federácie ázijských biskupských konferencií (FABC), Medzinárodnej únie generálnych predstavených (UISG), Únie generálnych predstavených (USG) spolu s ďalšími cirkevnými organizáciami a niektorými prestížnymi katolíckymi univerzitami. Program využíva digitálnu platformu, ktorú vytvorilo a spravuje oddelenie Formación Continua Fakulty teológie a pastorácie Boston College.

Videá, ktoré nahrali medzinárodne uznávaní akademici, používajú okrem iných inštitúcií aj malé komunity, farnosti, semináre a teologické školy. Na online kurzoch sa zúčastnilo takmer 100 000 ľudí zo všetkých kontinentov, najmä pastoračných pracovníkov, rehoľníkov a rehoľníčok, laikov, diakonov, presbyterov, biskupov. „Ak chcete mať bezplatný prístup ku všetkým videám, musíte sa zaregistrovať na adrese: https://formaciononline.bc.edu,“ avizujú.

Úvodné prednášky budú mať kard. Jean-Calude Hollerich SJ, Timothy Radcliffe OP, Piero Coda a Artuso Sosa SJ. Program má slúžiť širokej verejnosti a mnohým ďalším ľuďom a prednášky sa môžu použiť ako súčasť synodálneho vzdelávania. Online kurzy sú bezplatné a budú sa skladať z troch častí:
1) robiť rozhodnutia spoločne: modely
2) charizmy a služby
3) štruktúry pre synodálnu Cirkev.
Pre bezplatný prístup ku všetkým videám, je potrebné sa zaregistrovať na adrese: https://formaciononline.bc.edu.

Synoda o synodalite (2021 – 2024) predstavuje novú etapu v živote Cirkvi. Slávenie prvého zasadnutia XVI. riadneho všeobecného zhromaždenia synody biskupov, ktoré sa konalo v Ríme v októbri 2023, bolo časom na vypočutie hlasov miestnych cirkví zo všetkých kontinentov a na určenie pastoračných priorít, ktoré treba preskúmať vzhľadom na druhé zasadnutie zhromaždenia v októbri 2024. Táto nová fáza si bude vyžadovať proces rozlišovania a formácie.( TK KBS, fr, ml; pz ) 20240109017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]