[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Rožňavskej diecéze sa začal rok so spoločným modlitbovým úmyslom
P:3, 08. 01. 2024 14:00, DOM

Rožňava 8. januára (TK KBS) V Rožňavskej diecéze sa začal rok so spoločným modlitbovým úmyslom, ktorý stanovil miestny biskup Mons. Stanislav Stolárik. Znie: „Aby sme ako veriaci ľudia prinášali ovocie Ducha Svätého a s ním pokoj a Božie požehnanie do našich vzťahov.“

Tento úmysel, na ktorý sa v diecéze začali modliť, nemá ostať len na úrovni modlitby. „To, o čo prosíme máme prejavovať v konkrétnom každodennom živote. Po roku, v ktorom sme sa venovali aj prostredníctvom pravidelných mesačných katechéz sviatostiam krstu a birmovania, prosbám za tých, ktorí hľadajú Boha a prehĺbením prežívania krstného a birmovného povolania v živote, tento rok sa zameriame na ovocie Ducha Svätého, ktorého sme v iniciačných sviatostiach prijali,“ píše diecéza.

Prežívanie tohto roka s týmto úmyslom oznámil biskup v pastierskom liste, ktorý sa čítal v diecéze 1. januára na Slávnosť Panny Márie Bohorodičky (uverejnený je na stránke www.burv.sk ). Tak, ako minulý rok, aj tento budú mesačne uverejňované katechézy k téme, ktoré majú poslúžiť pre osobné uvažovanie, ale aj pre spoločné duchovné obnovy, katechézy a uvažovanie vo farnostiach a spoločenstvách.

Katechézu na mesiac prednesie aj v tomto roku biskup na začiatku každého mesiaca počas svätej omše vysielanej Rádiom LUMEN. V januári už odznela prvá z nich a možno sa k nej vrátiť v archíve rozhlasu https://www.lumen.sk/archiv-play/172904 a bude uverejnená aj na stránke biskupstva.

V prvej katechéze zdôraznil zvlášť potrebu našej otvorenosti na pôsobenie Ducha Svätého, ktorý veľmi rád prichádza do otvorených sŕdc, pôsobí v nich, pomáha prinášať ovocie svojho pôsobenia a prichádza ako darca Božieho pokoja, po ktorom túži každý človek, národy a celý svet.

TK KBS informovala sr. Mária Červená FMA( TK KBS, mce, ml; pz ) 20240108036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]