[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež františkánom: Boha nikdy neunaví odpúšťať
P:3, 05. 01. 2024 13:55, ZAH

Vatikán 5. januára (VaticanNews) „Vydávať svedectvo o odpustení a láskavosti“ – to je úloha, ktorú v dnešnom svete pápež František kladie na srdce františkánom celého sveta. Zároveň ich povzbudzuje, aby budovali mosty pokoja. Svätý Otec poskytol rozhovor talianskemu mesačníku s názvom Svatý František – patrón Talianska (San Francesco Patrono d'Italia), ktorý vydáva Sacro Convento v Assisi.

Pápež zdôrazňuje, že svätý František z Assisi je pre neho „svätcom pokory, dobroty a trpezlivosti“, ktorý všetkých spája. „Všetci svätí, všetci kresťania chcú napodobňovať Pána, ale on sa zapísal do dejín ako ten, ktorý chcel až do krajnosti napodobňovať Ježiša Krista, s pokorou a dobrotou.“

Svätý Otec poznamenáva, že úloha, ktorá stojí pred jeho duchovnými synmi a dcérami, je svedčiť o odpustení a dobrote. „Františkán musí byť vo sviatosti zmierenia veľmi ústretový a všetko odpúšťať. Pán sa nikdy neunaví odpúšťaním. Od františkánov očakávam, že budú apoštolmi zmierenia a odpustenia,“ hovorí Svätý Otec.

Na otázku, aká je najväčšia výzva, ktorej čelí františkánska rodina v našom rozdelenom svete, pápež odpovedá, že predovšetkým musia spájať a oslovovať svojich blížnych. „Od konca druhej svetovej vojny až dodnes sú vo svete stále vojny: pozrite sa na Palestínu a Ukrajinu. Je tam veľa krutosti, mnoho ľudí je uväznených z politických dôvodov, preto prosím stavajte mosty pokoja,“ hovorí pápež a dodáva: „O túto milosť by sme mali prosiť svätého Františka a františkáni musia pomáhať budovať mosty“.

Martin Jarábek – Vatikán( TK KBS, VaticanNews, mj; pz ) 20240105017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]