[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 05. 2024   Meniny má Zina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS Mons. Bernard Bober praje všetkým požehnaný rok 2024
P:3, 31. 12. 2023 21:26, DOMMons. Bernard Bober

Foto: Marek Mucha


Bratislava 1. januára (TK KBS) Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober, praje všetkým požehnaný rok 2024.

Pri vstupe do nového roka a v deň slávnosti Panny Márie Bohorodičky a Kráľovnej pokoja sa chcem poďakovať každému, kto svojimi skutkami a slovami aktívne prispieva k vytváraniu spoločenstva, ktoré je postavené na pokoji, vzájomnej úcte a nezištnej láske.

1. január je zároveň Dňom vzniku samostatnej Slovenskej republiky, našej milovanej vlasti. Som presvedčený, že len posilňovaním čností, ako je pokora, milosrdenstvo a súcit, sa môže medzi občanmi Slovenska upevňovať pravý dialóg. Jedine vo vzájomnom prijímaní sa a doceňovaní dobra každého môžeme rozvíjať spoluprácu a s láskou prispievať k blahu jednotlivca i celej spoločnosti.

Ďakujem všetkým, ktorí neúnavne prosia dobrotivého Boha o mier vo svete a obetujú sa pre odstraňovanie neprávostí a násilia. Napriek toľkému utrpeniu nevinných vo vojnách, nestrácajme nádej a vieru, že Boh na svoje stvorenia a dielo nezabúda. Modlime sa k milosrdnému Bohu, aby obmäkčil srdcia mocných, osvietil mysle zodpovedných a nasmeroval kroky všetkých k spravodlivému ukončeniu vojen a obnoveniu mieru a pokoja všade tam, kde zúria bratovražedné boje. Obráťme svoj pohľad na Božiu Matku, ktorá nás túži doviesť k svojmu Synovi. Skrze neho sme sa stali Božími synmi. Nie sme viac otrokmi, ale dedičmi a máme svojím životom svedčiť o veľkej láske, ktorú má Boh k nám.

Všetci sme deťmi jediného Otca, on miluje každého bez rozdielu. S touto istotou vstúpme do nového roka. S očisteným pohľadom pristupujme k svojim blížnym a buďme tvorcami pokoja. Budujme mosty tam, kde sme, lebo mier sa začína uprostred všednosti a rodí sa z malých skutkov. Verím, že tento rok môže byť rokom zmierenia, ak nastúpime na cestu pokánia a odpustenia.

Milí bratia a sestry, drahí priatelia, naša spoločnosť si prechádza veľkými zmenami a neľahkými výzvami. Napriek mnohým problémom, ktorým čelíme, Vám zo srdca želám veľa zdravia, odvahy začínať vždy odznova, nádeje, dobrej vôľe, ako aj radosti a vďačnosti.

Vyprosujem Vám Božie požehnanie a ochranu našej nebeskej Matky.

K tomuto želaniu sa pripája aj Generálny sekretariát KBS.( TK KBS, bb, kj; pz ) 20231231007   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]