[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nitre sa konalo predvianočné stretnutie biskupov so zamestnancami úradu
P:3, 24. 12. 2023 08:25, DOM

Nitra 24. decembra (TK KBS) V Biskupskom paláci na nitrianskom hrade sa uskutočnilo tradičné predvianočné stretnutie pracovníkov Biskupského úradu s nitrianskym biskupom Viliamom Judákom, pomocným biskupom Mons. Petrom Beňom, veľprepoštom Katedrálnej kapituly Mons. Štefanom Vallom, riaditeľom Biskupského úradu Mons. Martinom Štofkom a ďalšími kuriálnymi kňazmi a riaditeľmi jednotlivých úradov a organizácií a inštitúcií Nitrianskeho biskupstva.

Biskup Viliam v mene vedenia Nitrianskeho biskupstva všetkým poďakoval za ich celoročnú prácu, činnosť a angažovanosť v oblasti plnenia odborných úloh a pastoračných a charitatívnych aktivít v roku 2023. V rámci svojho príhovoru biskup Viliam upriamil pozornosť zamestnancov na  800. výročie udalosti z Greccia v roku 1223, kedy tu sv. František z Assisi pripravil prvý betlehem vytvorený zo živých postáv a zaželal im, aby v tomto duchu prežili Vianočné sviatky narodenia Krista Pána v Betleheme v kruhu svojich najbližších a načerpali veľa síl a Božieho požehnania do nového roka 2024.

K tomu im udelil aj svoje požehnanie a účastníci predvianočného stretnutia sa spoločne s vedením Nitrianskeho biskupstva stretli pri slávnostne prestretom stole pripravenom komunitou rehoľných sestier Premonštrátok starajúcich sa o domácnosť na nitrianskom hrade a do svojich domov si odniesli darček venovaný nitrianskym biskupom Viliamom Judákom.

Do Biskupského paláca na pozvanie nitrianskeho biskupa Mons. Viliama Judáka zavítali aj predstavitelia verejného a spoločenského života a akademickej obce, mesta Nitra, Nitrianskeho samosprávneho kraja, aby sa tak, ako v minulosti, pri pracovnom obede stretli s predstaviteľmi Nitrianskeho biskupstva, ktoré im aj takýmto spôsobom vyjadrilo vďaku za celoročnú spoluprácu a vzájomné dobré vzťahy. Vzájomne si popriali k blížiacim sa Vianočným sviatkom ich pokojné prežitie a do Nového roka si zaželali úspešnú spoluprácu v záujme spoločného dobra a a lepšieho života ľudí v Nitre a Nitrianskom regióne, ktorý sa rozprestiera vo veľkej miere na území patriacom Nitrianskej diecéze.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20231224004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]