[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 19. 05. 2024   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Matky s deťmi z Krízového centra zasadli opäť k vianočnému stolu
P:3, 20. 12. 2023 14:22, DOMFoto: Arcidiecézna charita Košice


Košice 20. decembra (TK KBS) V Krízovom centre pre matky s deťmi v Košickej Novej Vsi, ktoré je v správe Arcidiecéznej charity Košice, pripravili vianočné posedenie pre viac ako 120 klientov. Charita pripravila spoločné posedenie vďaka podpore partnera s cieľom vytvoriť vianočnú atmosféru a radostné chvíle pre matky s deťmi, ktoré sa nachádzajú v ohrození chudoby a nemajú vlastný domov.

„Vianočné posedenie klientov a zamestnancov krízového centra je tradíciou, ktorá nemôže chýbať. Okrem spoločne stráveného času pri prestretom stole, bilancujeme celý rok. Tohtoročné posedenie je v náročnejších podmienkach vzhľadom na aktuálne prebiehajúcu rekonštrukciu zariadenia, ale o to vrúcnejšie a štedrejšie,“ približuje Miroslav Firda, vedúci Krízového centra pre matky s deťmi. Dodáva, že centrum je aktuálne naplnené a dočasný domov v ňom nachádza 120 ľudí.

Večerné posedenie začalo vystúpením najmladších, po ktorom sa stôl začal plniť tradičnými jedlami. Vianočné menu pripravili profesionálni kuchári pod vedením prezentačného kuchára Štefana Meszároša: „Pre dnešný večer sme si pripravili tradičnú kapustnicu, majonézový šalát s rybkou a pre deti kuracie rezne.“ Okrem tradičných pokrmov, nechýbal ani ozdobený stromček, pod ktorým sa nachádzali darčeky pre najmenších. Tie zabezpečili zamestnanci spoločnosti Nestlé, v rámci svojich dobročinných aktivít.

Manažérka pre korporátne záležitosti spoločnosti Nestlé Ľubica Novotná dodáva, že každý rok počet angažovaných kolegov narastá: „Toto je forma, kde ako zamestnanci vieme spojiť niečo užitočné pre druhých s niečím príjemným pre nás. Potvrdením bola aj situácia, že v priebehu jedného dňa sa kolegovia prihlásili a zoznam detských želaní sa ihneď napĺňal.“ Okrem darčekov pre najmenších čakalo prekvapenie aj pre rodiny v podobe balíka produktov danej spoločnosti. Ako dodáva Ľubica Novotná, aj táto aktivita je súčasťou dlhodobej spolupráce spoločnosti s Charitou.

Darčeky na toto Vianočné posedenie boli zabezpečené firemnými darcami, ktorí nielenže prispeli materiálnymi hodnotami, ale aj finančnými prostriedkami z tomboly, ktorá bola súčasťou vianočného večierku. Týmto spôsobom sa podarilo vytvoriť zážitok nielen pre deti a matky, ale aj pre tých, ktorí sa rozhodli podporiť túto výnimočnú udalosť. Charita sa podujatím snažila priniesť atmosféru Vianoc ľuďom ohrozeným chudobou a bez vlastného prístrešia. Organizátori, dobrovoľníci aj partneri  sa spojili, aby vytvorili atmosféru lásky, radosti a solidarity pre tých, ktorí to najviac potrebujú.

TK KBS informovala Silvia Hrabčáková( TK KBS, shr, ml; pz ) 20231220030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]