[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pred Vianocami je možné podporiť výstavbu centra Anny Kolesárovej
P:3, 15. 12. 2023 09:00, DOM

Bratislava 15. decembra (TK KBS) Pred Vianocami je možné podporiť výstavbu centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. „Z počtu mladých, rodín a pútnikov, ktorí k nám prichádzajú, je zjavné, že naše momentálne kapacity a priestory sú nedostačujúce a už nedokážu naplniť potreby tých, ktorí k nám prichádzajú na naše akcie – víkendovky, duchovné obnovy či na púte k blahoslavenej Anke. Už viac ako dvadsať rokov si na naše podujatia prenajímame školy a kultúrne domy a konečne sa nám začal napĺňať náš sen o pútiach vo vlastných priestoroch. So stavbou sú však spojené aj mnohé výdavky, ktoré musíme pokryť. S Božou pomocou a vďaka mnohým dobrodincom sa nám podarilo vybudovať a zastrešiť hrubú stavbu, nakúpiť a zasadiť okná, vchodové dvere, aktuálne riešime kotolňu, podlahové kúrenie a omietky,“ píše Pavol Hudák, rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej.

„Čaká nás vybavenie haly technickou a zvukovou aparatúrou, obklady a sanita v sociálnych zariadeniach, vybavenie izieb, recepcie a ďalších priestorov. Z tohto dôvodu sa obraciame aj na vás, v tomto predvianočnom čase, s prosbou o pomoc ako aj s možnosťou spolupodieľať sa na stavbe. Táto budova nového Centra pre mládež bude slúžiť ďalším generáciám pre pastoráciu mladých a rodín, aby mali vytvorené miesto prijatia aj v takýchto kapacitách, v akých majú oň záujem. Zakúpením symbolickej Tehličky pre Anku (IBAN SK52 1100 0000 0029 4304 5043) v hodnote vami zvolenej sumy sa tak môžete stať aj vy súčasťou tohto diela. Pre zaslanie magnetky, ktorá vám bude túto spoluúčasť pripomínať, vás prosíme o vyplnenie nasledovného formulára a my vám vašu tehličku radi zašleme,“ uvádza.

Pastoračné centrum Anny Kolesárovej zároveň zverejnil výzvu s názvom Postavme spolu. Zareagovalo na ňu Vydavateľstvo Zachej, ktoré ponúklo spoluprácu vo forme predaja virtuálnej Tehličky pre Anku v sume 5 eur cez ich eshop zachej.sk. „Ak chcete, môžete využiť túto možnosť. Ak je to vo vašich možnostiach, uchádzame sa o priazeň aj formou zdieľania na vašich sociálnych sieťach, ako aj šírením medzi svojimi známymi,“ dodal Pavol Hudák.

Pastoračné centrum Anny Kolesárovej (Domček) sa nachádza v rodisku blahoslavenej Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Ide o malú obec na východnom Slovensku v okrese Michalovce, ktorá sa po Annimom blahorečení v roku 2018 stala vyhľadávaným pútnickým miestom. Pôvodný Domček je už príliš malý, preto sa na mieste rozhodli postaviť úplne nové centrum pre mládež. Základný kameň poklepali v máji 2022. Stavbu bude tvoriť dvojpodlažná a jednopodlažná budova. Jej súčasťou bude spoločenská miestnosť s kapacitou 240 ľudí.

Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. Pápež František stanovil dátum liturgického slávenia sviatku blahoslavenej na 20. november. Kostol Sedembolestnej Panny Márie vo Vysokej nad Uhom, v rodisku blahoslavenej Anny, panny a mučenice, bol ustanovený za pútnické miesto. V kostole sa nachádza hlavný relikviár s pozostatkami bl. Anny Kolesárovej. Podrobnosti o živote Anny Kolesárovej, ako aj viac informácii o stavbe nového centra bude možné nájsť na stránkach domcek.organnakolesarova.sk alebo na sociálnych sieťach. 

TK KBS informoval Pavol Hudák( TK KBS, phu, ml; kj ) 20231215014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]