[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 21. 05. 2024   Meniny má Zina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svätý Otec František: Evanjelium a mafia sú absolútne nezlučiteľné
P:3, 13. 12. 2023 13:35, ZAHFoto: Print Screen YouTube


Vatikán 13. decembra (VaticanNews) Svätý Otec zaslal posolstvo účastníkom konferencie na rímskej Univerzite LUMSA, ktorú zorganizovali pri príležitosti 30. výročia úmrtia a 10. výročia blahorečenia kňaza Pina Puglisiho, ktorý bol zavraždený mafiou v Palerme na Sicílii. Pápež pripomenul, že jeho svedectvo „prinieslo ovocie a prinieslo nám mnoho diel dobra a pokoja“.

„Akákoľvek zločinecká organizácia a evanjelium sú absolútne nezlučiteľné,“ zopakoval pápež František v posolstve adresovanom rektorovi univerzity LUMSA Francescovi Boninimu a účastníkom konferencie Hlas krvi, ktorá sa konala v utorok 12. decembra. Iniciatíva, ktorú podporila aj vatikánska Nadácia Kardinála Salvatoreho De Giorgia, zdôrazňuje význam svedectva mnohých kňazov, ako bol don Puglisi. Ako píše Svätý Otec, títo kňazi „každý deň v skrytosti, bojujú proti zločinu iba životom, ktorý sa drží učenia evanjelia, bez toho, aby vyhľadávali svetlá reflektorov“.

Don Puglisi bol „dobrý kňaz, milosrdný svedok Otcovej lásky“, pripomína v posolstve pápež, „chcel vytrhnúť ľudí, najmä mladých, z  područia mafie“. „Cirkev sa nikdy neunaví dôrazne opakovať, že tí, ktorí vo svojom živote nasledujú cestu zla, ako sú mafiáni, nie sú v spoločenstve s Bohom: sú exkomunikovaní!,“ prízvukuje Petrov nástupca. Na záver posolstva pápež zdôrazňuje, že „mučeníctvo a krv, ktoré prelial otec Puglisi, sa skutočne stali semenom, ktoré za tridsať rokov od jeho smrti prinieslo ovocie a dalo nám mnoho diel dobra a pokoja“. Tento pokoj „chýba mnohým našim bratom a sestrám, ktorých nosíme v srdci, ako napríklad obyvateľom Ukrajiny, Izraela a Palestíny,“ dodal Svätý Otec a vyzval k stálej modlitbe za nich.

Článok VN Spracovala Miroslava Holubíková( TK KBS, VaticanNews, mh, ml; kj ) 20231213016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]