[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2024   Meniny má Urban      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vianočná obálka časopisu Slovo prenesie čitateľov naraz na dve miesta
P:3, 13. 12. 2023 09:36, DOMFoto: Print Screen


Prešov 13. decembra (TK KBS) Vianočná obálka časopisu Slovo (23-24) prenesie čitateľov naraz na dve miesta – do prvých Vianoc v Betleheme, ako aj do arcibiskupskej kaplnky v Prešove, kde sa nachádza ikona Narodenia zobrazená na titulke.

Vianočný úvodník z pera vladyku Petra Rusnáka na prvý pohľad rozbije sladkú vianočnú idylku, aby ju hneď nato postavil na správnom základe – na optike Božej lásky, ktorá nie je slepá, naivná ani hlúpa, iba dokáže vidieť dobro v každom človeku, i v tom ľuďmi odsúdenom a zatratenom.

Práve túto lásku pretavuje pápež František v katechéze do svedectva ohlasovania Krista, pripomínajúc slová apoštolskej exhortácie Evangelii nuntiandi Pavla VI., ktorý už vtedy napísal, že súčasný svet radšej počúva svedkov než učiteľov. Učiteľov počúva iba vtedy, ak sú zároveň svedkami.

Na vianočné chvíle zaspomínal typicky svojským spôsobom Daniel Hevier v rozhovore s Adrianou Matoľákovou. Pozornému čitateľovi okrem mnohých odkazov na jeho tvorbu neunikne ani úryvok z jeho Vianočnej pošty na margu strany.

Vo svedectve sestra Katarína Florková z Misijnej kongregácie služobníc Ducha Svätého spomína na rôzne momenty z misie v Ghane, v ktorých jej Boh preukazoval svoje vedenie a vychovával ju vo vďačnosti. Práve túto čnosť sa učila od miestnych i životných okolností na mieste, kde prekvitala chudoba i bohatá vďačnosť.

Slovo prináša do rodiny cez slová Veroniky Verbovej aj konflikt, no nielen ten, ale aj jeho riešenie, aby sa aj konflikt stal súčasťou zmysluplnej komunikácie. Ak sa konflikt stáva dôvodom na novú komunikáciu, a teda rozprávanie, počúvanie a pochopenie partnerovho vnímania celej situácie, je konštruktívny. Bude budovať vzťah a posúvať ho ďalej do väčšej dôvery a jednoty.

TK KBS informoval Richard Fučko( TK KBS, rf, ml; pz ) 20231213010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]