[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 19. 05. 2024   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zbierka Hlinený dukát sa zameria na pomoc ľuďom v núdzi na Slovensku
P:3, 11. 12. 2023 10:05, DOMFoto: Archív SKCH


Bratislava 11. decembra (TK KBS) Zhromaždiť finančné prostriedky potrebné na zabezpečenie základných potrieb detí, dospelých i seniorov v charitných zariadeniach, financovanie liečby pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť zdravotnú starostlivosť a poskytovanie vzdelávacích príležitostí pre deti a mládež z marginalizovaných komunít. To je cieľ zbierky Slovenskej katolíckej charity (SKCH) Hlinený dukát.

Uskutoční sa v utorok 12. decembra v uliciach 35 slovenských miest. Motto zbierky „Pomáham, lebo môžem“ vystihuje podstatu ľudskej solidarity a pomoci v každodennom živote. Verejnosť môže zbierku podporiť finančným príspevkom do pokladničiek dobrovoľníkov v deň jej konania alebo online do konca decembra.

„Sme svedkami, že mnohí ľudia žijú v zložitých podmienkach a naliehavo potrebujú našu podporu. Dlhodobá solidarita s tými, ktorí trpia, je nevyhnutná. Zbierka Hlinený dukát 2023 nám poskytuje príležitosť spoločne sa angažovať v tejto dôležitej misii,“ uviedol v tejto súvislosti generálny sekretár SKCH Miroslav Dzurech.

SKCH má za sebou už viac ako 96-ročnú históriu poskytovania pomoci nielen doma, ale i v zahraničí, pričom pomáha obetiam vojnových konfliktov či obetiam prírodných katastrof. Len v tomto roku pomoc charity smerovala do Slovinska, Turecka, Sýrie, Maroka či pásma Gazy. Zbierky na pomoc v zahraničí nachádzajú u verejnosti výraznú podporu.

Charita si však uvedomuje dôležitosť pomoci ľuďom v núdzi aj na Slovensku. Finančným ťažkostiam, sociálnej izolácii či zdravotným problémom bez adekvátnej starostlivosti totiž čelí čoraz viac ľudí v rôznych regiónoch našej krajiny. Aj malý prejav solidarity tak môže byť začiatkom pozitívnej zmeny v živote týchto ľudí.

Bratislava, Hlineny dukat, plagat

TK KBS informovala Monika Molnárová( TK KBS, mm, ml; pz ) 20231211017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]