[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež: V Ríme budeme 25. a 26. mája sláviť prvý Svetový deň detí
P:3, 08. 12. 2023 15:01, ZAH

Vatikán 8. decembra (VaticanNews) Pápež František v piatok 8. decembra na Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie po modlitbe Anjel Pána oznámil, že 25. a 26. mája sa v Ríme uskutoční vôbec prvé Svetové stretnutie detí. Veriacich zároveň Svätý Otec pozval duchovne sa s ním spojiť v modlitbe za mier, keď si popoludní dvoma osobitnými gestami uctí Pannu Máriu.

Ohľadom slávenia prvého Svetového dňa detí pápež povedal:

„Mám tú radosť oznámiť, že 25. a 26. mája budúceho roka budeme v Ríme sláviť prvý Svetový deň detí. Táto iniciatíva, ktorú zastrešuje Dikastérium pre kultúru a vzdelávanie, je odpoveďou na otázku: Aký svet chceme odovzdať rastúcim deťom? Tak ako Ježiš, aj my chceme postaviť deti do centra pozornosti a starať sa o ne.“

Svätý Otec zároveň na diaľku pozdravil veriacich kanadskej diecézy Quebec, ktorej patrónkou je Nepoškvrnená Panna Mária. Dnes sa začínajú oslavy jubilea tejto vôbec prvej diecézy v Kanade – 350 rokov od jej vzniku.

Svätý Otec dnes v hlavnej mariánskej bazilike Santa Maria Maggiore daruje zlatú ružu Panne Márii pred jej ikonou Salus Populi Romani. Ako je tradíciou, s veriacimi sa bude modliť na Španielskom námestí pred sochou Nepoškvrnenej Panny Márie. V tejto súvislosti pápež povedal:

„Dnes popoludní pôjdem najprv do Santa Maria Maggiore a potom na Španielske námestie, aby som sa modlil k Panne Márii. Prosím všetkých, osobitne veriacich v Ríme, aby sa ku mne duchovne pripojili v týchto gestách zverenia sa našej Matke a modlili sa najmä za mier – za mier na Ukrajine, za mier v Palestíne a Izraeli i vo všetkých krajinách zranených vojnami. Prosme o pokoj, aby sa srdcia upokojili, aby bol mier!

Všetkým želám požehnaný sviatok a požehnanú cestu Adventom pod vedením Panny Márie.“

Zuzana Klimanová – Vatikán( TK KBS, VaticanNews zk; pz ) 20231208012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]