[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vydavateľstvo ZAEX prináša na predvianočný trh sériu knižných noviniek
P:3, 05. 12. 2023 09:35, DOM

Bratislava 5. decembra (TK KBS) Svedectvo – prvý z duchovných denníkov Alície Lenczewskej – prináša na predvianočný trh vydavateľstvo ZAEX (na snímke). Obsiahla kniha poľskej mystičky, prostredníctvom ktorej sa nám prihovára Pán Ježiš, patrí medzi perly náboženskej literatúry.

Alícia Lenczewska bola bývalá učiteľka, ktorá sa obrátila v roku 1985, keď mala 51 rokov. Odvtedy bola Kristovým srdcom a rukami pre druhých, ktorým odovzdávala jeho lásku a milosrdenstvo. Veľmi aktuálne sú jej slová: „Krista treba milovať v ľuďoch, pretože tam žízni po láske. Nie v abstraktných predstavách, ale v konkrétnych ľuďoch, ktorých poznáme a stretávame, zvlášť v tých, v ktorých niet lásky. Na človeka sa nesmieme pozerať z hľadiska svojho egoizmu a očakávaní, ale z pohľadu Ježiša, ktorý je v ňom, stotožňuje sa s ním a trpí v ňom, ak je nemilovaný alebo ignorovaný… Najväčšie ohrozenie pre Cirkev a sila ničiaca jej svätosť sa nachádza v jej vlastnom vnútri – v srdciach ľudí, ktorí sú Kristovými ranami namiesto toho, aby boli jeho srdcom a rukami“ (24. júna 2009).

Pán jej povedal: „To, čo zapisuješ, má slúžiť ľuďom, aby pochopili, že sa chcem prihovárať každému z nich, chrániť ich pred zlom a viesť ich po ceste spásy. Chcem, aby pochopili, že som pri každom človeku v každej chvíli jeho života. Chcem, aby ma túžili počúvať a uskutočňovali to, čo im hovorím – aby chceli žiť podľa mojich poučení.“ Alícia zomrela v Štetíne v januári 2012.

Páter Pio – krátky príbeh svätca je ďalšou knižnou novinkou. Jej autorom je známy exorcista Gabriele Amorth. V útlej knižke sa zamýšľa nad stretnutiami, ktoré mal s Pátrom Piom dobrých 26 rokov (1942 – 1968), prechádza životom svätca z Pietrelciny od veľkých mystických videní v období dospievania po vstup do rádu kapucínov, od nedôvery Posvätného ofícia voči jeho osobe až po zrod Domu úľavy v utrpení, od odozvy jeho diela v médiách po kanonizáciu. Sám autor priznáva: „Z prvej návštevy som nebol nadšený. Rady, ktoré mi dal a ktoré ma podnietili za ním ísť, boli plné zdravého rozumu, ale zároveň bežné, aké by mi mohol dať ktorýkoľvek kňaz… Ale veľmi živo sa mi vtlačila do pamäti spomienka na svätú omšu. Pochopil som, že len kvôli nej by som tam mal prísť znova.“

Do tretice knižka Tomáša Kempenského, autora populárneho Nasledovania Krista. Knižná novinka, ktorá má názov Pokora a pozdvihnutie mysle, pozostáva z troch troch kratších, pritom veľmi vzácnych duchovných diel tohto veľkého autora. V jednotlivých častiach zaznamenávame témy praktizovania pokory, sebazaprenia a odovzdanosti podľa vzoru a učenia Pána Ježiša. Obzvlášť cenné sú poznatky o jeho vnútornom svete a dôverných zážitkoch v druhej časti Pozdvihnutie mysle k Bohu, kde sa čitateľ dozvedá o jeho náruživej, priam mystickej túžbe po transcendentnom a večnom Bohu. Tretia časť Zbožné modlitby je prejavom láskyplnej, osobnej zbožnosti a oddanosti najmä Panne Márii a niektorým ďalším svätým, ktorých s osobitnou láskou uctieval. Súčasťou knižky je aj životopis Tomáša Kempenského z roku 1597.

Všetky tri knihy si môžu záujemcovia kúpiť v predajniach náboženskej literatúry.

TK KBS informovala Martina Kováčiková( TK KBS, mk, ml; pz ) 20231205020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]