[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spišská diecéza začala nový pastoračný projekt Ježišova cesta do Emauz
P:3, 04. 12. 2023 16:30, DOM

Spišská Kapitula 4. decembra (TK KBS) V Spišskej diecéze sa začal nový pastoračný projekt pod názvom Ježišova cesta do Emauz. Bude mať tri etapy. Prvá začala spoločnou adoráciou v sobotu 2. decembra o sedemnástej hodine vo vybraných mestách Spišskej diecézy. Sústredila sa na počúvanie a prijatie ľudí okolo seba. Symbolom tejto cesty bude svieca. Hovorí spišský diecézny biskup František Trstenský.

„Ježiš kráča aj po našom boku, putuje s nami na našej ceste a trpezlivo berie ohľad na tempo, akým kráčame. Necháva nás hovoriť, aby sme mu rozpovedali svoj nepokoj, rád nám načúva, aby nám dobre porozumel a dal nám v istom momente správnu odpoveď. V momente, keď sa náš nepokoj stretne s Ježišom, sa začína život plnosti, život kresťanskej cesty, práve preto hovoríme, že jadrom kresťanstva je stretnutie, je to stretnutie s Ježišom Kristom. Na záver ti osobne želám požehnané vianočné sviatky, nech sa Ježiš narodí aj v tvojom srdci, aby si ho mohol priniesť všetkým, s ktorými sa stretneš,“ uviedol spišský biskup Mons. František Trstenský.

Po Vianociach sa v druhej etape zamerajú na dôležitosť Božieho slova. Jej symbolom bude Sväté písmo a v poslednej etape po Veľkej noci upriamia pohľad na eucharistiu, pretože emauzskí učeníci spoznali Ježiša práve pri lámaní chleba. Symbolom tejto etapy bude kríž, sprievodné materiály a aktivity pre deti, mladých a dospelých aj rodiny budú od prvej adventnej nedele postupne pribúdať na webe Spišskej diecézy kapitula.sk.

Zdroj: Rádio LUMEN( TK KBS, rlu, ml; pz ) 20231204051   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]