[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 03. 2024   Meniny má Fridrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V košickej mestskej časti Poľov sa konal adventný večer slova a hudby
P:3, 04. 12. 2023 15:25, DOMFoto: Eugen Bernát


Košice 4. decembra (TK KBS) Ekumenické spoločenstvo cirkví a náboženských spoločenstiev na území mesta Košice v spolupráci spoločne s Rímskokatolíckou farnosť v Poľove, MŠ v Poľove a Mestskej časti Košice-Poľov zorganizovalo 2. decembra v Kostole Svätého archanjela Michala v Košiciach-Poľov Ekumenický adventný večer slova a hudby.

Adventný večer slova a hudby sa uskutočnilo tradične na začiatku Adventu – prípravy na narodenie Božieho syna v duchu evanjeliovej myšlienky Bratia ustavične sa radujte (Sol. 5,16). Spev detí z MŠ a Zbor sv. Michala v Poľove umocnilo čítanie z Evanjelia a príhovormi zástupcov z jednotlivých cirkvi ES. V úvode miestny farár Jozef Maňko posvätil adventný veniec, ktorý tradične zdobí naše príbytky a kostoly, ako symbol prípravy na najkrajšie kresťanské sviatky. Svojim spevom prispel sólista Marián Lukáč. S inštrumentálnou hudbou sa predstavili Lucia Nalevanková, Michal Balogh a Mária Kvetková.

V závere sa viceprimátorka Košíc Lucia Gurbaľová, ktorá zároveň pôsobí ako organizačná vedúca v Zbore sv. Michala Poľov, poďakovala ES za modlitby a prácu ES, ktorou mesto Košice úspešne zvládlo pandémiu a rôzne vojnové konflikty. Zástupca moderátora ES Radoslav Lojan sa poďakoval starostovi, farnosti v Poľove a všetkým zúčastneným na Ekumenickom večeri, ktorý netradične sa usporiadal v mestskej časti Košice – Poľov. Takto sa ES v Košiciach približuje vzdialenosťou mestským častiam v Košiciach.

V roku 2024 Ekumenické spoločenstvo v Košiciach oslávi svoje 30. výročie založenia. Týmto podujatím uzatvorilo svoje tridsaťročné pôsobenie. Spevom a áronovským požehnaním podľa Štvrtej knihy Mojžišovej ukončil sa Adventný večer slova a hudby, uviedla Marieta Koščíková, poverená tajomníčka ES.( TK KBS, mk, ml; pz ) 20231204046   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]