[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Nitrianskom hrade pod Zoborom požehnali adventný veniec a sviecu
P:3, 04. 12. 2023 14:15, DOM

Nitra 4. decembra (TK KBS) Vďaka spolupráci Nitrianskeho biskupstva s mestom Nitra sa na prvú Adventnú nedeľu 3. decembra 2023 v podvečer, opäť uskutočnilo na hornom nádvorí Nitrianskeho hradu za účasti malých aj veľkých pútnikov s kahancami, svietnikmi či lampášmi, už tradičné požehnanie Adventného venca a zapálenie prvej sviece pri soche sv. pápeža Jána Pavla II.

Požehnanie venca vykonal kancelár biskupského úradu Miroslav Cimerák, ktorý následne vyslal sprievod svetla na Svätoplukovo námestie do Adventného mestečka. Kancelár Cimerák vo svojom príhovore uvažoval nad skutočným zmyslom a významom Adventu, ako aj jeho symboliky v predvianočnom období, počas ktorého sa celý kresťanský svet pripravuje na oslavu Vianoc – sviatkov narodenia Ježiša Krista. V príhovore preto upriamil pozornosť prítomných na zmysel adventného venca ako symbolu víťazstva prisľúbeného pre každého človeka, aby ho dosiahli cestou viery, nádeje, lásky a dobroty.

Po požehnaní adventného venca a zapálení prvej sviece udelil Miroslav Cimerák pútnikom požehnanie na cestu a  účastníci sprievodu svetla sa vydali na cestu do Adventného mestečka na Svätoplukovom námestí. Zastavili sa pri Mariánskom stĺpe pod Nitrianskym hradom, kde si spomenuli na zosnulých, a pri soche kniežaťa Pribinu, kde si uctili pamiatku našich predkov. Po príchode na Svätoplukovo námestie sa uskutočnilo slávnostné otvorenie Adventného mestečka a zapálenie vianočného stromu za hojnej účasti nitrianskej verejnosti s kultúrnym programom.  

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20231204042   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]