[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František do Dubaja: Buďme príkladom toho, že zmena je možná
P:3, 04. 12. 2023 13:05, DOM

Vatikán 4. decembra (VaticanNews) Svätý Otec zaslal krátke videoposolstvo do Dubaja pri príležitosti otvorenia „Pavilónu viery“ (Faith Pavillon) v areáli Expo City, ktoré sa konalo v nedeľu 3. decembra. Pavilón je priestor na spoluprácu organizácií, náboženských a politických lídrov a vedcov, s cieľom podporiť opatrenia v klimatickej oblasti.

Kvôli zdravotným problémom sa pápež nemohol zúčastniť na slávnostnom otvorení, preto pozdravil účastníkov prostredníctvom videa. Prinášame plné znenie príhovoru.

___

Drahí bratia a sestry!

Srdečne vás pozdravujem a je mi veľmi ľúto, že nemôžem byť s vami. Kardinálovi Parolinovi zverujem slová, ktoré by som vám rád adresoval. Chcel by som povedať „ďakujem“: ďakujem, pretože ste po prvýkrát zrealizovali náboženský pavilón v rámci COP. A ďakujem vám, pretože to svedčí o vôli spolupracovať. Dnes svet potrebuje spojenectvá, ktoré nie sú proti niekomu, ale v prospech všetkých. Je nevyhnutné, aby náboženstvá bez upadnutia do pasce synkretizmu, išli dobrým príkladom a spolupracovali: nie pre svoje vlastné záujmy alebo záujmy jednej strany, ale pre záujmy nášho sveta. Spomedzi nich sú dnes najdôležitejšie mier a klíma.  

Ako náboženskí predstavitelia buďme príkladom, aby sme ukázali, že zmena je možná, aby sme boli svedkami ohľaduplného a udržateľného životného štýlu. Hlasno žiadajme od vodcov národov, aby bol zachovaný spoločný domov. Prosia nás o to najmä maličkí a chudobní, ktorých modlitby siahajú až k trónu Najvyššieho. Pre ich budúcnosť a budúcnosť všetkých zachovajme stvorenie a chráňme spoločný domov. Nažívajme v pokoji a podporujme mier! Ďakujem.

Videozáznam

Zdroj: VaticanNews

Spracovala Miroslava Holubíková( TK KBS, VaticanNews, mh, ml; pz ) 20231204038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]