[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi Slovenska píšu mladým ľuďom: Nestrácajte nádej a nebojte sa
P:3, 23. 11. 2023 11:00, DOM

Bratislava 23. novembra (TK KBS) V nedeľu oslávime v Katolíckej cirkvi slávnosť Nášho Pána Ježiša Krista, Kráľa neba i zeme (Nedeľu Krista Kráľa). Pápež František v roku 2021 preložil slávenie svetového dna mládeže na tento deň. Pôvodne sa slávil na Kvetnú nedeľu od jeho ustanovenia sv. Jánom Pavlom II. v roku 1985. V roku 2023 sa bude sláviť teda tretí raz v deň tejto veľkej slávnosti ako 38. v poradi. Pri tejto príležitosti zaznie v kostoloch list predsedu Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Mons. Tomáša Galisa, ktorý sa mladým prihovára v mene všetkých biskupov. Pozdrav, ktorý zaznie na záver Týždňa Cirkvi pre mládež, prinášame v plnom znení.

___

Drahí mladí,

dnes na 38. svetový deň mládeže sa k vám prihováram aj v mene ostatných otcov biskupov. Je to špeciálny deň, ale chcem vás uistiť, že to nie je jediný deň, kedy na vás myslíme.

Túžime po tom, aby ste vnímali, že stojíme pri vás aj v týchto časoch, kedy nám možno téma „Radostní v nádeji“, ktorú určil Svätý Otec František na tento deň príde zvláštna. Keď nám zaznie, aby sme boli radostní, automaticky nám napadne otázka: „A ako? Prečo?“ Len preto, že sa to má? Chcem vám povedať: Radostní nie sme preto, že všetky okolnosti sú skvelé a jednoduché. Ale preto, že Ježiš je tu. Je s nami. A záleží mu na každom človeku – obzvlášť na mladých ľuďoch.

Nádej môžeme mať preto, lebo nás Kristus posilňuje. Dôvera v neho vzbudzuje nádej a pomáha, aby aj naša malá snaha urobila tento svet lepším, naše domovy miestom prijatia a naše chrámy a spoločenstvá miestami otvorenosti.

Ďakujem vám, že to tvoríte. Nestrácajte nádej a nebojte sa. Je vo vás dostatok „svetla“ aby ste žiarili, ako k tomu vyzval Svätý Otec na SDM v Lisabone. My chceme v tomto neistom svete kráčať spolu s vami a počuť vás. Žehnáme každému jednému z vás. Nech vám Pán dá Ducha sily, lásky a odvahy. Sme za vás vďační.

Mons. Tomáš Galis
predseda Rady pre mládež a univerzity KBS

__

Týždeň Cirkvi pre mládež, ktorý bude od 20. do 26. novembra na Slovensku, prináša aj sériu diecéznych stretnutí mládeže. Na podujatia pozývajú v BratislaveBardejove, Spišskej Novej Vsi, Cinobani, Nitre a v Žiline. V Spišskej diecéze chystajú päť dekanátnych stretnutí. Témou tohtoročného 38. svetového dňa mládeže, ktorú vybral Svätý Otec, aby sa slávila v partikulárnych cirkvách je: „Radujte sa v nádeji.“ (porov. Rim 12,12)  Je cestou prípravy na Jubileum mladých v rámci Jubilejného roku 2025, ktorého mottom je Pútnici nádeje. Týždeň Cirkvi pre mládež po 15-krát zastrešuje Rada pre mládež a univerzity spolu s mládežníckymi organizáciami Erko a ZKSM. Viac informácií o Týždni a aktivitách, ktoré sú s ním spojené, je možné nájsť TU.( TK KBS, kbs, tg, ml; pz ) 20231123022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]