[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Evanjelizátor Juraj Zlocha vydal svedectvo pre SŠ sv. Františka z Assisi
P:3, 16. 11. 2023 10:55, DOM

Bratislava 16. novembra (TK KBS) Evanjelizátor Juraj Zlocha navštívil žiakov 8. – 9. ročníkov a gymnazistov cirkevnej spojenej školy v bratislavskej časti Karlova Ves. Žiakom vydal svedectvo o tom, že každý život je vzácny dar od Boha, informoval Stanislav Bujda, ml.

Po rannej svätej omši nasledovalo svedectvo o Božom dare, ktorým je život. Podal ho Juraj Zlocha, známy z kruhov animátorov a z prostredia Rádia Mária. V priestore kostola minoritov Juraj uviedol, že život môže byť nepríjemným prekvapením. Po tomto sa každý z nás musí naučiť ovládať ho. Tak zistíme, že život je nádherný. Ďalej pokračoval: „Možno doma a kdekoľvek inde ste sa stretli s tým, že vás len kritizovali a nikdy vás nepochválili. Kvôli tomu uveríte, že váš život nemá zmysel. To nie je pravda. Každý z vás ma hodnotu!“

Povzbudzoval k tomu, že Boh posúva každého ďalej a pomáha mu odhaľovať jeho originalitu. Zaspomínal, že Boh chcel ho mať tu na zemi a zabránil tomu, aby jeho mama šla s ním na potrat. Vyjadril radosť z prijatých sviatostí, ktoré má a ktoré prijíma. Uviedol, že si chcel vziať život, ďalej to, že musel odpúšťať a prepáčiť veľa urážok, ale napriek tomu vytrval.  Ticho v kostole bolo svedkom zaujímavej témy, ktorá sa nepočuje každý deň. Po spoločnom fotografovaní prebiehali krátke stretnutia a rozhovory s hlavným hosťom celého stretnutia.

Juraj Zlocha je zdravotne ťažko postihnutý evanjelizátor. Svedčí svojim životom, ako o nádhernom dare od Boha. Venuje sa publikačnej tvorbe, animácii a moderovaniu. Stretáva sa s deťmi z detských domovov, ďalšími deťmi, mládežou a ľuďmi na celom Slovensku. Svedčí o Bohu, viere a svojom živote, ktorý napriek obmedzeniam sa snaží prežiť plnohodnotne.

TK KBS informoval Stanislav Bujda ml.( TK KBS, sbu, ml; pz ) 20231116027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]