[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Vydavateľstve Postoj vyšiel preklad Listu Rimanom s komentárom
P:3, 15. 11. 2023 09:26, DOM

Bratislava 15. novembra (TK KBS) Vydavateľstvo Postoj prináša v spolupráci s tímom slovenských vedcov nový preklad Listu Rimanom z gréckej pôvodiny do spisovnej slovenčiny, ktorý je opatrený anotovaným lingvisticko-výkladovým komentárom s intertextovými prepojeniami. Kniha je cirkevne schválená. Imprimatur udelil košický arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Bernard Bober.

Okrem úvodu do Listu Rimanom je predstavená aj postava apoštola Pavla, ktorý je jeho autorom. Pavol z Tarzu je bezpochyby jednou z najvýznamnejších postáv z prelomu tisícročí s vplyvom na východnú aj západnú sféru vtedajšej civilizácie. Jeho spisy predstavujú jeden z najlepšie zachovaných korpusov svetovej literatúry. 

Popri teologicky zameraných analýzach sú Pavlove listy mimoriadne vhodným predmetom záujmu pre literárnych vedcov, ktorí neprestávajú skúmať ich literárnu a rétorickú dimenziu. Pavlove listy sú vďaka svojej náukovej hĺbke, rétorickej finese a jedinečnému literárnemu štýlu cenným a neopakovateľným príspevkom v literárnej produkcii zo začiatku nášho letopočtu. Ich obsah nie je exkluzívne religiózny, ale je mimoriadne bohatý aj na sociálne, kultúrne a antropologické aspekty. 

Práca na novom preklade novozákonných kníh je realizovaná v Slavistickom ústave Jána Stanislava SAV v spolupráci s Centrom pre štúdium biblického a blízkovýchodného sveta v Košiciach. List Rimanom vychádza ako tretí v poradí po samostatnom vydaní Jánovho evanjelia a Lukášovho evanjelia.

TK KBS informovala Margita Vanovčanová( TK KBS, mva, ml; kj ) 20231115015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]