[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 04. 2024   Meniny má Dana, Danica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vynovené priestory Mariánskej sály v areáli jezuitov zažili návrat slávy
P:3, 13. 11. 2023 14:47, DOMSprávca Mariánskej sály Michal Lipovský spolu s jezuitmi Petrom Giráškom a Jozefom Bartkovjakom prestrihli symbolicky červeno-bielu pásku.

Foto: Michal Lipovský


Trnava 13. novembra (TK KBS) Vynovené priestory Mariánskej sály v areáli jezuitov zažili návrat svojej slávy. Správca Mariánskej sály Michal Lipovský spolu s jezuitmi Petrom Giráškom a Jozefom Bartkovjakom prestrihli symbolicky červeno-bielu pásku s nápisom zákaz vstupu. Páska bola vybraná práve preto, že návštevníkov tohto miesta istým spôsobom obmedzovala v pohybe počas celej rekonštrukcie, ktorá trvala od marca 2023. „Jej prestrihnutím sa otvorili nové možnosti pre kultúru i športové aktivity v Mariánskej sále,“ povedal Michal Lipovský.

„Mariánska sála pochádza z 30-tych rokov minulého storočia a bola postavená Mariánskou kongregáciou ako kultúrny stánok. Do rekonštrukcie sa využívala hlavne na športové aktivity. Cieľom však je vrátiť jej pôvodný charakter. Obnovou sa chcelo docieliť to, aby sa vrátil pôvodný charakter tohto miesta, ktorý nadväzuje na tradíciu kultúrneho stánku. Šport nie je vylúčený, ale chceme sa vyhnúť určitým tipom športu, ktoré už nebudú kompatibilné s týmto priestorom,“ povedal jezuita Peter Girášek.

Priestory Mariánskej sály majú nové sociálne zariadenia, strechu, osvetlenie aj kanalizáciu. Vízie sú veľké. Organizátori aj dobrovoľníci s prácami postupujú podľa dostupných finančných prostriedkov. Na obnove pracujú intenzívne od marca tohto roka a postupne veria, že sa sála obnoví kompletne. Všetko záleží od dostupných možností a podpore. Aj preto bolo založené občianske združenie, za ktorým stoja bývalí vysokoškolskí dobrovoľníci.  Priestory sály sú k dispozícií pre kohokoľvek na takmer akékoľvek podujatie. Už teraz sa tu realizujú rôzne kultúrne podujatia, koncerty, bazáre, výstavy. Priestor je využívaný na plesy, imatrikulácie, divadlá či karnevaly. Je taktiež otvorený pre športy ako sú parkour, tanečné a pohybové aktivity.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave, Michal Lipovský( TK KBS, to abu, mlip, ml; pz ) 20231113037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]