[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 04. 2024   Meniny má Dana, Danica      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Katedrále sv. Martina v Bratislave sa skončilo Svätomartinské trojdnie
P:3, 13. 11. 2023 13:20, DOMFoto: Archív Bratislavskej arcidiecézy


Bratislava 13. novembra (TK KBS) V Katedrále svätého Martina v Bratislave vyvrcholilo Svätomartinské trojdnie. Bratislavská arcidiecéza ho zorganizvala pri príležitosti sviatku svätého Martina, patróna katedrálneho chrámu i celej arcidiecézy. Tento rok sa nieslo v znamení témy Svätý Martin a súčasné potreby pomoci. 

Svätomartinské tríduum po otváracej liturgii v piatok pokračovalo v sobotu svätou omšou so špeciálnou homíliou pre deti. Do katedrály ich prišlo niekoľko desiatok a kňaz Marián Bér im vysvetlil, prečo je potrebné pomáhať ľuďom, ktorí stratili domov. V sobotu po svätej omši pokračoval program pri katedrále dramatizáciou príbehu svätého Martina a lampiónovým sprievodom.

Svätomartinské tríduum vyvrcholilo v nedeľu slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Ten vo svojej homílii ponúkol meditáciu o tom, ako sa život podľa Svätého písma uskutočňoval v živote svätého Martina.

„Keď sme teda v našom spoločnom uvažovaní nad úryvkami Svätého písma a príkladom svätého Martina usilovali obnoviť sa v duchu obetavej pomoci, ešte raz si povedzme, že to je ten olej, ktorý chceme, aby horel vo mne, vo vás, v každom z nás, (...) aby sme mohli rásť z Božej dobroty a vstúpiť na svadobnú hostinu v Božom kráľovstve," uviedol v príhovore arcibiskup Zvolenský.

PLNÉ ZNENIE príhovorov a fotografie je možné nájsť na sociálnej sieti Bratislavskej arcidiecézy.

Pri príležitosti sviatku svätého Martina sa v Bratislavskej arcidiecéze čítal pastiersky list a konala sa Svätomartinská zbierka, ktorej výťažok tento rok poputuje do farností na východnom Slovensku, ktoré zasiahlo zemetrasenie, predovšetkým na opravu kostolov v obciach Jankovce, Nižná Sitnica, Korunková, Sopkovce a Pakostov.

Zdroje: Bratislavská arcidiecéza/Rádio LUMEN( TK KBS, ba, rl, ml; kj ) 20231113031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]