[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 01. 03. 2024   Meniny má Albín      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spišský diecézny biskup predstavil kňazom pastoračný plán diecézy
P:3, 13. 11. 2023 10:37, DOMFoto: Archív Spišskej diecézy


Spišská Kapitula 13. novembra (TK KBS) Druhý novembrový týždeň sa v Spišskej diecéze konali kňazské rekolekcie – spoločné duchovno-formačné stretnutia kňazov diecézy s biskupom. Počas piatich dní sa konali stretnutia na rôznych piatich miestach, podľa zoskupenia tzv. veľkých dekanátov.

Kňazi Oravských dekanátov sa zišli vo Vitanovej, kňazi Liptovských v Bobrovci. Kňazov Podtatranských dekanátov hostila farnosť Poprad. Kňazi Dolnospišských dekanátov putovali do Jablonova – filiálky farnosti Spišská Kapitula a v posledný deň rekolekcií sa kňazi Hornospišských dekanátov stretli v Novej Ľubovni.

Program stretnutí sa vždy začínal svätou omšou, ktorú celebroval spišský biskup Mons. František Trstenský a zároveň sa prítomným prihovoril aj v homílii.

Druhá časť programu sa začínala Modlitbou predpoludním z Liturgie hodín. Po nej mal prednášku diecézny biskup František, pričom sa zameral na pastoračný plán Spišskej diecézy pre rok 2023/2024. Témou bude „Ježišova cesta do Emauz“, začne sa Prvou adventnou nedeľou a bude pokračovať v troch etapách až do leta 2024.

V prvej etape, ktorá bude trvať po 3. nedeľu v období cez rok, čo je Nedeľa Božieho slova, sa zameriame pastoračne na počúvanie a prijatie. Symbolom tejto etapy bude svieca. Druhá etapa začne Nedeľou Božieho slova a potrvá až do Veľkej noci. Náplňou bude sústredenie sa na prvenstvo Božieho slova, pričom symbolicky budeme mať pred sebou knihu Biblie.

Záverečná etapa ponúknutého pastoračného plánu bude trvať od Veľkej noci do konca mesiaca jún. V tomto období uprieme pohľad najmä na centralitu Eucharistie, pričom ako symbol tejto etapy bude kríž. V závere rekolekčných stretnutí bol priestor na diskusiu, aktuality z diecéznej kúrie a rôzne stretnutia.

Text celej rekolekčnej prednášky Mons. Františka Trstenského

TK KBS informovala Spišská diecéza( TK KBS, sd, ml; pz ) 20231113021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]