[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 03. 2024   Meniny má Fridrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pozvalo deti robiť DOBROčiny, zapojilo sa viac ako 95 skupín
P:3, 10. 11. 2023 12:25, DOMFoto: Archív eRka


Bratislava 10. novembra (TK KBS)  V eRku – Hnutí kresťanských spoločenstiev detí  prebiehala počas mesiaca október kampaň DOBROčiny. Nezištnú službu konalo 95 DOBROtímov, čo predstavuje 2 324 detí a vedúcich. Väčšinu so zapojených tvorili členské farnosti eRka, no prihlásili sa aj desiatky školských zariadení a farských skupín.

„Keď pápež František vydal encykliku Christus vivit, ktorá je venovaná mladým a je o mladých, jej nemalú časť venoval vzťahu medzi mladou a staršou generáciou. V encyklike píše, že svetu ešte nikdy neosožilo preťatie medzigeneračných vzťahov. Aj preto sme sa počas tohtoročných DOBROčinov snažili upriamiť pozornosť na starkých v našom okolí, ktorí častokrát zažívajú osamelosť a samotu. Veľa detí a mladých sa aj vďaka tejto kampani priblížilo k starším ľuďom a priniesli im radosť zo spoločného stretnutia. Deti spolu s animátormi však po celom Slovensku s odvahou vykonávali aj mnohé iné DOBROčiny, čím malými krokmi menia našu krajinu k lepšiemu. Patrí im za to veľká vďaka,“ približuje zámer kampane predseda eRka Andrej Gejdoš. 

Deti sa s väčšou odvahou starali o svojich blížnych a spoločný domov. Spolu so svojimi animátormi premieňali svet na krajšie miesto pre všetkých. Vďaka DOBROtímom sa uskutočnilo mnoho dobrého, ako napríklad návšteva domova dôchodcov, čistenie ciest od odpadkov, pečenie a darovanie koláčov. „Veľmi sa teším z odvahy, tých ktorí sprevádzali jednotlivé DOBROtímy, pretože to stojí určitu dávku odvahy a vystúpenia z komfotnej zóny,“ dodáva Monika Vojtašáková, koordinátorka kampane.

„Vnímala som potrebu obohatiť naše farské spoločenstvo, našu obec o niečo, čo bude spájať ľudí. Kampaň DOBROčiny ma oslovila práve z toho dôvodu, ze dala môjmu vnímaniu hĺbku a myšlienku,“ opisuje dôvod zapojenia sa do DOBROčinov v Skrabskom animátorka Soňa. „Naše stretko sa veľmi rado zapája do tejto kampane, keďže nás to motivuje k službe a dobru, ktoré môžme rozdávať. Špeciálne tento ročník je tvorený ako pre nás, keďže už tretí rok je náš čin zameraný na našich starkých a starké. To, že na našich DOBROčinoch pracujeme spolu nás spája a učí spolupráci,“ opisuje DOBROčin animátorka Viki z Kamenice. 

Fotky DOBROčinov prezentovali vo facebookovom livestreame, kde sa potešili z mnohých skutkov nezištnej pomoci, ktoré v mnohých prípadoch vymysleli práve deti. Fotogaléria DOBROčinov je v galérii na webe eRka

DOBROčiny sú celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október pretvárať svet dobrom na krajšie miesto pre všetkých. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa konal 2. ročník kampane.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bk, ml; pz ) 20231110035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]