[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Znalcovia Komisie pre klerikov KBS sa zišli spolu s Radou pre rodinu KBS
P:3, 07. 11. 2023 09:00, DOM

Spišská Kapitula 7. novembra (TK KBS) V pondelok 6. novembra 2023 sa v Kňazskom seminári biskupa Jana Vojtaššáka v Spišskej Kapitule stretli znalcovia Komisie pre klerikov Konferencie biskupov Slovenska na čele s biskupmi Mons. Viliamom Judákom, Mons. Stanislavom Stolárikom o Mons. Tomášom Galisom. Stretnutia sa zúčastnil aj miestny pomocný biskup Mons. Ján Kuboš.

V prvom bloku komisia zasadala spolu s Radou pre rodinu Konferencie biskupov Slovenska na tému Príprava na pastoráciu rodin v kňazských seminároch.

K účastníkom sa prihovorili vladyka Cyril Vasiľ, predseda rady, Róbert Neupauer s príspevkom Rodina – cesta Cirkvi: Formácia pre pastoráciu rodín v dokumentoch Cirkvi ako aj ďalší členovia rady. V následnej diskusii prítomní diskutovali o možnostiach formácie seminaristov a kňazov v pastorácii rodín.

Výstupom diskusie bol návrh na prípravu spoločného podujatia – Seminára pre formátorov o pastorácii rodín, pre prípravu ktorého vznikla interdikasteriálna pracovná skupina zložená zo zástupcov oboch poradných orgánov.

Komisia pre klérus následne pokračovala vo svojom programe odovzdaním dekrétov členom komisie, informáciou z Dikastéria pre klérus z Vatikánu k Štatútu trvalých diakonov a dokumentu Ratio nationalis. Znalci Komisie pre klérus KBS dokončili konečnú úpravu dokumentu Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis – nationalis (Základný poriadok formácie budúcich kňazov na Slovensku).

Zdroje: Komisia KBS pre klérus/Rada KBS pre rodinu/Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka( TK KBS, rpr, ks, ml; kj ) 20231106048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]