[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vydavateľstvo Nové mesto ponúka novinku Tvoj život je tvoja šanca
P:3, 06. 11. 2023 15:35, DOM

Bratislava 6. novembra (TK KBS) Po knižnom debute Od strachu k pokoju od žiačky Viktora Frankla Elisabeth Lukasovej Vydavateľstvo Nové mesto prináša na trh novinku s názvom Tvoj život je tvoja šanca. Kniha je pozvánkou k tomu, aby čitateľ nachádzal zmysel v každodennosti a využil svoj životný potenciál na maximum.

Ponúka praktické tipy k znovuobjaveniu radosti zo života, vyrovnaniu a zmiereniu sa s minulosťou a formovaniu budúcnosti s novým elánom. Jej cieľom je, aby človek pomocou svojich schopností a talentov konštruktívne aktualizoval svoj tvorivý potenciál, pretože dostal do vienka špecifickú úlohu, ktorú môže vykonať iba on.

„Každá myšlienka, ktorá pramení z poryvu srdca a poukazuje na lásku, sa rozozvučí vo veľkom priestore ako ozvena v horách, znásobí sa a vráti späť k pôvodcovi. Možno by ľudstvo bolo vymrelo už dávno, nebyť mnohých dobrých prianí a modlitieb, ktoré ľudia počas stáročí vyslovili,“ píše Lukasová o sile modlitby.

Človeka vyzýva, aby sa nesústreďoval len na svoje osobné blaho, ale aby prekonal samého seba v službe iným. Obhajuje tézu, že zmysel života vyplýva z praktizovania lásky k blížnemu.

Kniha je rozdelená do štyroch častí, ktoré v nadväznosti na seba stále viac rozvíjajú ústrednú tému nachádzania zmyslu. V prvej kapitole autorka upozorňuje na rozdiel medzi zmyslom života a životnými cieľmi. V druhej časti knihy rozvíja otázku zmyslu a nachádzania životného poslania, ktoré je potrebné hľadať v tichom a úprimnom rozhovore so sebou. Kde táto vôľa k zmyslu absentuje, prichádzajú na rad substitúcie v podobe obžerstva, počítačových hier, sexuálnych výstredností či alkoholu a heroínu.

Na príklade tínedžerov, ktorí sa znudení komfortom a na seba zameraným spôsobom života stále viac prepadali do bezcieľnosti bytia, demonštruje, že v kulte ega, ktorý pretláča súčasný svet, šťastie nikdy nemožno nájsť. Až keď boli títo študenti vyzvaní prekonať sa a ponúknuť seba samých v službe iným, začali pociťovať príchuť skutočného šťastia. Lukasová tým zdôvodňuje, že šťastie neznamená, ak niekto povie: „Mám sa dobre“, ale ak niekto môže povedať: „Som na niečo užitočný“.

V tretej časti zo svojej terapeutickej praxe približuje, prečo je pre štart do nového života dôležité vyrovnať sa s vlastnou minulosťou. Totiž iba ak bude človek schopný hľadieť na svoju minulosť cez optiku zmyslu, môže sa aj jeho ťaživá životná história stať príležitosťou na rast a stanovenie nových cieľov. V poslednej časti dáva čitateľovi niekoľko užitočných tipov, ako sa rozlúčiť so svojou minulosťou a oslobodiť sa pre budúcnosť.

Kniha je napísaná tak, aby človek tieto pre život potrebné rady zatúžil s radosťou a novým elánom vo svojom živote aplikovať. Vďaka striedaniu faktov, vysvetlení, tipov a príkladov z autorkinej terapeutickej praxe je text nielen ľahkým, ale aj zrozumiteľným a pútavým čítaním. Knihu Elisabeth Lukasovej Tvoj život je tvoja šanca si teraz za zvýhodnenú cenu zakúpite v obchode na portáli nm.sk.

Autorkinu videoprezentáciu si môžete pozrieť na youtube kanáli portálu Nové mesto.

TK KBS informovala Júlia Kubicová( TK KBS, jku, ml; kj ) 20231106043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]