[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (40)
P:3, 02. 10. 2023 06:30, DOM

Bratislava 2. októbra (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov 40. týždeň.

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita a predseda KBS)

Pondelok 2. októbra 2023:
- 18:00 Svätá omša v priamom prenose Rádio Lumen, Katedrála sv. Alžbety, Košice

Utorok - Streda 3. -  4. októbra 2023:
- Celoslovenská porada riaditeľov katolíckych škôl, Poprad

Streda 4. októbra 2023:
- 17:30 Svätá omša s menovaným spišským biskupom, Spišská Kapitula

Sobota 7. októbra 2023:
- 9:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Želmanovce
- 11:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Breznica

Nedeľa 8. októbra 2023:
- 10:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Malčice
- 15:00 Svätá omša pri príležitosti 50., 60., 65. výročia manželských jubileí, Katedrála sv. Alžbety, Košice

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

Nedeľa - Utorok 1. – 3. októbra 2023:
- Rekolekcie pre účastníkov synody, Sacrofana, Rím

Streda - Nedeľa 4. – 29. októbra 2023:
- Biskupská synoda na tému: „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, spoluúčasť, misia“, Vatikán

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA / PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA 

* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha, apoštolský administrátor sede vacante Prešovskej archieparchie) 

Streda 4. októbra 2023: 
- 16:00 Prešov – Gréckokatolícka charita – posviacka priestorov charitného vzdelávacieho centra pri Domove nádeje na Jarkovej 79 

Štvrtok 5. októbra 2023: 
- 10:00 Ľubovnianske kúpele – Dom úľavy sv. Šarbela – svätá liturgia spojená s posviackou kaplnky a priestorov pútneho domu 

Piatok 6. októbra 2023: 
- 10:00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie s predstavenými a bohoslovcami z kňazského seminára z Nyíregyházy 

Sobota 7. októbra 2023: 
- 10:00 Prešov – Kňazský seminár – svätá liturgia pri príležitosti 30. výročia zriadenia Diecézneho katechetického úradu Prešovskej archieparchie 

Nedeľa 8. októbra 2023: 
- 10:00 Hostovice – Chrám Ochrany Presvätej Bohorodičky – svätá liturgia spojená s posviackou obnoveného exteriéru chrámu; odpustová slávnosť 

* MONS. MILAN LACH (pomocný biskup) 

Do 30. októbra 2023:
- Rím (Vatikán) – služobná cesta; ako delegát Gréckokatolíckej metropolitnej cirkvi na Slovensku sa zúčastní na zasadaní Synody biskupov

Zdroj: ISPA/Michal Pavlišinovič/Stanislav Gábor 

KOŠICKÁ EPARCHIA

* MONS. CYRIL VASIĽ (košický eparcha)

Pondelok 2. októbra 2023:
- Košice - Eparchiálny úrad – agenda

Utorok 3. októbra 2023:
- Košice - Eparchiálny úrad – Ekonomická rada

Streda - Piatok 4. - 6. októbra 2023:
- Košice - Eparchiálny úrad – agenda

Sobota 7. októbra 2023:
- 9:30 Klokočov - Fatimská sobota: púť učiteľov

Nedeľa 8. októbra 2023:
- 10:30 Klokočov - liturgia a odpustová slávnosť Patrónky Zemplína

Zdroj: Tomáš Miňo

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní. 



( TK KBS, tk; ml ) 20231002001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]