[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dni kresťanskej kultúry v Spišskej Kapitule s Dante Alighierim a Peruginom
P:3, 26. 09. 2023 11:35, DOM

Spišská Kapitula 25. septembra (TK KBS) Teologický inštitút Teologickej fakulty Katolíckej univerzity (KU) v Spišskej Kapitule-Spišskom Podhradí, Rada pre vedu, vzdelanie a kultúru pri KBS a Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy pozývajú v poradí na VIII. ročník Dní kresťanskej kultúry, ktoré sa uskutočnia pod vedením historika doc. Ľuboslava Hromjáka v Spišskej Kapitule-Spišskom Podhradí na tému Keď Perugino a slávny Dante prehovorí. Program podujatia je na stránke KU, ako aj na stránke Diecézneho katechetického úradu

Spisska Kapitula, Dni krestanskej kultury

Tento VIII. ročník Víkendových Dní kresťanskej kultúry je v rámci Roka kresťanskej kultúry na Slovensku venovaný slávnemu Dante Alighierimu a majstrovi Raffaela Sanzia renesančnému Pietrovi Peruginovi (500. výročie smrti) a tvorcovi spirituality slovenskej duše spišskému kapitulnému vikárovi Jozefovi Ligošovi (50. výročie smrti).

Prvý termín — od 7. do 8. októbra — je určený pre vysokoškolských študentov, študentov teológie, umeleckých škôl, učiteľov výtvarnej výchovy, náboženstva a dejepisu, pre katechétov, bohoslovcov, kňazov a kresťanskú inteligenciu a pre všetkých, ktorí majú záujem hlbšie vniknúť do duchovného života prostredníctvom kresťanskej kultúry a histórie. Záujemcovia o stravu alebo ubytovanie sa musia prihlásiť do 3. októbra 2023 prostredníctvom tohto formulára. Kto nemá záujem o ubytovanie a stravu, môže sa zúčastniť na podujatí bez prihlásenia. Vstup na prednášky je bezplatný.

Na podujatí vystúpia Mons. František Rábek, predseda Rady pre vedu, vzdelanie a kultúru, prekladateľka, literárna kritička a prezidentka Spoločnosti Dante Alighieriho Miroslava Vallová, herec a vysokoškolský pedagóg doc. Štefan Bučko, Tatiana Kusá či Marek Iskra, ktorý venuje Dantemu relácie v Rádiu LUMEN a iní významní hostia.

Druhý termín — 9. októbra — je vhodný najmä pre žiakov (predovšetkým pre stredoškolákov a žiakov 8., 9. ročníka, učiteľov a katechétov). „Ak máte záujem zúčastniť sa podujatia so žiakmi, dajte nám, prosím, vedieť mailom počet žiakov hromjak@kapitula.sk,“ avizujú organizátori.

TK KBS informoval Ľuboslav Hromják( TK KBS, lhr, ml; pz ) 20230926030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]