[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 12. 2023   Meniny má Oto      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deťom v africkej škole sa zmení život. Aj vďaka behu s Mary’s Meals
P:3, 25. 09. 2023 14:48, DOMFoto: Mary’s Meals


Bratislava 25. septembra (TK KBS) Beh naozaj mení príbeh. Vďaka Mary’s Meals už piatykrát vybehli do ulíc bežci po celom Slovensku. Cieľ bol jasný. Štartovným 22€ zabezpečiť pomoc dieťaťu žijúcemu v extrémnej chudobe. Práve to je suma, ktorú vie organizácia Mary’s Meals premeniť na jedlo v škole pre takéto dieťa na celý školský rok. Tento rok beh prináša úspech v podobe jedla pre 654 detí.

Od augusta až do polovice septembra sa na Slovensku konal 5. ročník charitatívneho behu Mary's Meals Charity Run, ktorý priniesol nádej a zmenu do života mnohých detí žijúcich v extrémnej chudobe. Pod hlavičkou Beh mení príbeh sa zapojili mnohí ľudia dobrej vôle. Mali spoločný cieľ, zabezpečiť jedlo pre najchudobnejšie deti sveta.

Štartovné vo výške 22€ dokáže doslova meniť týmto deťom životy. Mary’s Meals totiž pomáha práve v oblastiach, kde im chudoba a hlad bránia v prístupe k vzdelaniu. Vďaka každodennému prísľubu jedla v škole majú tieto deti energiu a možnosť sa vzdelávať. Takto získavajú nádej na lepšiu budúcnosť celé ich komunity. „Charitatívny beh nie je len súťažou na bežeckej trati, ale predovšetkým tu doslova bežíme na pomoc deťom v núdzi,“ hovorí dobrovoľníčka organizácie Eva Puškárová.

Tento rok sa zapojilo viac bežcov než kedykoľvek predtým. Ukazuje to rastúcu popularitu tohto dobročinného podujatia. Viac ako 160 bežcov si zabehlo beh v Dolnom Kubíne a ďalšie stovky bežcov sa zúčastnili virtuálneho behu a absolvovali svoju trasu kdekoľvek na Slovensku či vo svete.

Zapojili sa nielen jednotlivci, ale aj rodiny, spoločenstvá, komunity a mnohé školy, ktoré vytvárali virtuálne tímy a behali spoločne. To ukazuje silu solidarity a odhodlania spoločnosti pomôcť tým, ktorí to potrebujú najviac. Celkový počet detí, ktorým sa podarilo pomôcť, dosiahol úctyhodné číslo 654.

Hlavným cieľom charitatívneho podujatia bolo zabezpečiť jedlo pre 499 detí v škole v Naminjale, v Malawi. Účastníci však išli nad rámec očakávaní a prispeli na jedlo v škole nielen pre týchto 499 detí. Našlo sa dostatok finančných prostriedkov aj pre ďalších 155 školákov v iných častiach sveta.

Charitatívny beh Mary’s Meals tak nebol len športovým podujatím, ale ukázal, že jednoduchý krok jednotlivca môže zmeniť príbeh mnohých detí v núdzi. „Ďakujeme všetkým účastníkom, dobrovoľníkom a sponzorom za ich skutky lásky, ktoré pomohli spraviť z tohto podujatia skutočný úspech. Spoločne sme dokázali, že beh môže naozaj meniť príbeh detí v extrémnej chudobe,“ dopĺňa Puškárová.

Charitatívny beh Mary’s Meals Charity Run je organizovaný na podporu projektu Mary’s Meals. Ten poskytuje jedlo v školách už viac ako 2,4 miliónom detí žijúcim v extrémnej chudobe v 18 krajinách sveta. 100% zo štartovného putovalo na verejnú zbierku určenú na financovanie školského stravovacieho programu Mary’s Meals.

Všetky informácie je možné nájsť na stránkach www.charityrun.sk alebo www.marysmeals.sk.

TK KBS informoval Adam Skirčák( TK KBS, ask, ml; pz ) 20230925042   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]