[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 05. 12. 2023   Meniny má Oto      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev pozýva konať DOBROčiny
P:3, 25. 09. 2023 14:15, DOMBratislava 25. septembra (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pozýva aj tento rok deti a mladých zapojiť sa do kampane DOBROčiny. Spolu s deťmi chce pretvárať tento svet na krajšie miesto pre všetkých. Do kampane sa dá zapojiť so svojím stretkom, rodinou alebo triedou. Aktuálne je zapojených viac ako 32 skupín z celého Slovenska. 

„Pretvárať tento svet na krajšie miesto pre všetkých je úlohou nás všetkých, dokonca aj detí. Môže sa nám zdať, že to deti nedokážu. Skúsenosť z DOBROčinov z minulých rokov nás naučila, že to možné je, ak dáme deťom priestor. Keď ich trochu počúvame, spoločne dokážeme uskutočniť DOBROčin,“ približuje zámer kampane Andrej Gejdoš, predseda eRka. 

„Tento rok chceme počas DOBROčinov upriamiť našu pozornosť na starkých v našom okolí, ktorí častokrát zažívajú osamelosť a samotu. Vo viacerých príhovoroch pápež František pozýva všetkých k venovaniu času starým ľuďom, ktorí sú pre nás vzácnou perlou. Počas DOBROčinov im chceme darovať svoj čas,“ dopĺňa koordinátorka kampane Monika Vojtašáková.

Záujemcovia sa môžu zapojiť do kampane DOBROčiny na webe www.erko.sk/dobrociny. Zapojiť sa môžu aj nečlenovia eRka, prípadne sympatizanti zo škôl i farností, v ktorých eRko nepôsobí. Na stránke sú k dispozícii na stiahnutie námety na stretká, grafický balík a tiež príbehy DOBROčinov, ktoré sa nám podarilo v minulých rokoch uskutočniť.

Príkladom môže byť DOBROtím z Vysočian, kde nápad zaviesť nádoby na separovanie vo svojej triede, inšpiroval celú školu, a následne aj celú obec. Ďalšími príkladmi sú: narodeninová oslava pre detí z detského domova v Šali, návšteva v domove sociálnych služieb DOBROtímu z Kamenice, výroba knihobúdky v Hlohovci, a mnohé ďalšie. 

DOBROčiny sú celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október pretvárať svet spolu s deťmi na krajšie miesto pre všetkých. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa koná 2. ročník. 

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko, ml; pz ) 20230925040   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]